4 липня у селі Вузлове із ініціативи Львівської Аграрної палати відбувся круглий стіл для агровиробників, власників земельних паїв, голів сільських рад Радехівського району на тему:   «Роль громадських ініціатив в поширенні позитивного досвіду інформаційно-правового забезпечення громадян».

Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся голова управи Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик, який окреслив основні напрями діяльності організації і розповів про можливі напрями реформ в умовах скасування мораторію на продаж сільгоспземель. Особливо важливим є питання належного оформлення прав власності на землю. 

Начальник управління Головного територіального управління юстиції у Львівській області Віталія Шепега розповіла учасникам круглого столу про актуальні питання реєстраційних процедур прав власності на землю. Важлива увага приділялася актуальним питанням законодавства, що може передбачати втрату прав власності на земельні ділянки з 2025 року у випадку неоформлення належних документів. Важлива увага  доповіді Віталії Шепеги приверталася також питанням укладання договорів оренди землі, їх належного оформлення з зазначенням істотних умов договору та реєстрації. 

  Начальних управління Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок розповіла про результати проведення аудиту використання сільгоспземель в області. Актуальна увага наголошувалася на питаннях державної підтримки агровиробників і підприємницьких ініціатив особистих селянських господарств щодо розвитку виробництва.

Учасники круглого столу дізналися також інформацію про пошук власної земельної ділянки в електронних картах.

Голова Вузлівської сільської ради Анатолій Близнюк відзначив важливість обговорення із сільськими жителями новацій земельного законодавства через актуальність зазначеного питання і розповів про інформаційну роботу із зазначених питань із жителями сіл.

Голова Павлівської сільської рад Василь Карплюк наголосив на актуальності розглянутих  питань круглого столу в умовах реформи децентралізації.    

Власники земельних паїв в рамках заходу задавали багато актуальних питань. Зокрема, мати одного із учасників АТО Віра Шишка розповіла про проблеми оформлення прав власності на земельні учасників АТО в результаті неналежної діяльності Львівської регіональної філії Центру ДЗК Радехівського району та її начальника. В результаті цього проблеми учасників АТО, за словами Віри Шишки,  тривають вже два роки, хоча Вузлівська сільська рада прийняла необхідні рішення про виділення земельних ділянок для ведення ОСГ однією із перших у районі. 

Учасники круглого столу обговорили і інші актуальні питання в сфері земельних відносин.

 

load page 0.015930 second, load CPU 6.92