21-22 листопада 2018 року в рамках III Міжнародної агропромислової виставки «EuroAGRO», Львівська Аграрна палата  провела Міжнародну конференцію «20 років разом з Львівською Аграрною палатою. Нові можливості для співпраці в аграрній галузі».

    Учасники конференції відзначили вагомі здобутки Палати за час її функціонування. Зокрема, одним із найважливіших досягнень було визнано поширення ідеї створення аграрних палат в інших областях України.  

    Цікавими та змістовними були виступи представників сільськогосподарських палат Польщі та Німеччини, які ознайомили  учасників конференції з основними напрямами діяльності Палат, джерелами їх фінансування, та структурою. 

    У роботі конференції прийняли активну участь представники Запорізької, Вінницької, Дніпровської та Тернопільської аграрних палат.

    Високі досягнення Львівської аграрної палати були відзначені у привітанні від Міністерства аграрної політики та продовольства України, Львівської обласної державної адміністрації і Львівської обласної ради, гостей з  Польщі.

    В рамках конференції відбулось підписання меморандуму між Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області та Львівською Аграрною палатою про співпрацю щодо правової свідомості та інформування громадян з питань  оформлення та державної  реєстрації права власності  та інших речових прав на нерухоме майно,  та  підписання угоди  між Секретаріатом Уповноваженого  Верховної Ради України з прав людини та Львівською Аграрною палатою про співпрацю  і консолідацію зусиль   спрямованих на здійснення заходів парламентського та громадського контролю за додержанням прав і свобод суб’єктів аграрних правовідносин; Ці документи мають стати знаковими для власників земельних часток( паїв), адже з прийняттям Закону  України №2498-VIII від 10.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення,запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», власники земельних часток (паїв), або його спадкоємці котрі не оформлять належним чином права власності на земельну ділянку,вважатимуться такими, що відмовились від одержання земельної ділянки,отже втратять свою тяжко зароблену у колективних господарствах землю. 

    Ще одна знакова подія ознаменувала цей ювілейний захід: представники Львівської Запорізької, Вінницької, Дніпровської та Тернопільської аграрних палат ініціювали створення Асамблеї аграрних палат України – структури, що об’єднуватиме аграрні палати всієї України.

   Саме через цю інституцію Аграрні палати матимуть змогу на місцевому та загальнодержавному рівні лобіювати спільні  інтереси та відстоювати права членів Асамблеї. Налагодження дієвого контролю  за діяльністю органів державної влади і місцевого самоврядування можливе тільки через постійну присутність Аграрних палат в місцевих та на загальнодержавному рівні представництвах з питань  розвитку українського села та його інтеграцією в  європейський дім, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та стратегії «Розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 роки».  Головою Асамблеї Аграрних палат України обрано Ігоря Вуйцика.

 

   На другий день учасники конференції мали змогу відвідати три господарства на Жовківщині.  Першим відвідали фермерське господарство «Лелик» що в  селі Куликів.  Керівник господарства Петро Лелик   розповів про своє господарство, яке функціонує  з 1991 року.  господарство зовсім невелике, в розпорядженні 339 га земельних угідь  та 200 голів ВРХ чорно-рябої молочної породи, з них 100 дійних корів, має статус племрепродуктора. На своїх землях  господарство вирощує пшеницю, жито, овес та кукурудзу. За день виробляє понад 1,5 тонни молока. Доїння автоматизоване, корови знаходяться на  безприв’язному утриманні. Підприємство практикує для власних потреб виробництво масла та сиру. Від його дегустації на фермі всі учасники були в захопленні.

  Наступним стало відвідування заводу з переробки меду та продуктів бджільництва ТзОВ «РЕНОМА» с. Сопошин, Жовківського району.

 

  Керівник підприємства Богдан Клепач розповів присутнім як розпочинав цей родинний бізнес. Підприємство «РЕНОМА» створене в 2016 році з метою експорту українського меду, та має статус офіційного експортера. Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в 2017 році підприємству виданий експлуатаційний дозвіл для переробки та реалізації меду бджолиного та продуктів бджільництва до країн Євросоюзу, США, Канади, ОАЕ та інших країн світу. Переробка меду проводиться на власному заводі .

 

  Український мед має особливі смакові якості і лікувальні властивості. Це зробило Україну лідером з виробництва та експорту меду в Європі. Сьогодні РЕНОМА експортує мед до Польщі та Італії. Виробничі потужності для приймання, зберігання, сортування, переробки, фасування та експорту меду спроектовані і побудовані з врахуванням всіх вимог технологічного процесу і відповідають як українським так і європейським стандартам. Підприємство пропонує гомогенізований мед таких видів: акацієвий, липовий, гречаний, соняшниковий, різнотрав'я та падевий. Поставки меду складають загалом до 500−700 тонн в рік. 

   На завершення візиту делегація оглянула виробничі потужності  підприємства, а всі бажаючі змогли поласувати запашним смаколиком.

  Далі було відкриття сімейної ферми Світлани та Руслана Онишкевичів, що у селі Хитрейки  Жовківського району. 

 

  Сучасне молочне господарство – сімейна справа Онишкевичів. Чоловік разом із дружиною утримують 41 корову.  У 2018 році сім’я завершила реконструкцію існуючого приміщення та будівництво нового корівника, що дозволило значно розширити поголів’я корів. Для ведення господарства сім’я використовує 4 га власних сільськогосподарських угідь. Також господарі мають  сільгосптехніку й обладнання для обробітку землі і заготівлі кормів. Для реалізації  та створення сімейної молочної ферми у 2018 році подружжя отримало з обласного бюджету 200 тис. грн. у вигляді пільгового кредиту на реалізацію бізнес-плану.

 

   У межах  співпраці з проектом технічної допомоги «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що реалізується урядом Канади, родина Онишкевичів отримала безповоротну допомогу в вигляді технічних засобів та обладнання для ферми.

 

   На завершення всі учасники поділилися  враженнями від побаченого, обмінялися планами на майбутнє та висловили наміри щодо продовження співпраці у питаннях розбудови Аграрних палат в Україні.

 

Голова Управи ЛАП                                                                                 Ігор Вуйцик

load page 0.013057 second, load CPU 2.42