11 жовтня у Львові з ініціативи ГС “Аграрії Львівщини” відбулася тематична нарада:  «Щодо ситуації  навколо використання земельних ділянок (паїв) померлих і законодавчого врегулювання відумерлої спадщини та земельних ділянок, власники яких померли». 

Участь у нараді прийняли заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, начальник Головного управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, в.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Львівській області Анатолій Поляков, агровиробники, представники Комісії з питань агропромислового розвитку Громадської ради при Львівській ОДА та інші. 

Начальник Головного управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський розповів про кроки необхідні для правильності оформлення договорів оренди земельних ділянок та алгоритм юридично правильного використання сільськогосподарських угідь, які вважаються відумерлою спадщиною.

В.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Львівській області Анатолій Поляков розповів про механізм земельних аукціонів і детально зупинився на кроках щодо юридично правильної підготовки  інформації про такі земельні ділянки перед їх виставленням на право оренди.  

 Присутній на нараді президент Львівської Аграрної палати відзначив принципову необхідність щодо спрямування фінансових ресурсів, необхідних для розвитку сільських територій з урахуванням прав та інтересів як орендодавців – власників земельних паїв, так і агроформувань-орендарів.  

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників у Львівській області розповів про існуючі проблеми з оформленням прав оренди земельних ділянок в окремих господарів Миколаївського району. 

Представники агрофорувань Львівщини – СТОВ “Горуцьке”, ПП “Західний Буг”, ТОВ “Галичхутро”, ПАФ “Дзвони” та інші розповіли про існуючі проблемні питання, які  виникли внаслідок законодавчих колізій та проблем та  опрацювали алгоритм їх можливого розв’язання, 

Голова Гаївської сільської ради Бродівського району Віра Пушка  розповіла про ефективні механізми співпраці з агроформуваннями і механізм  використання юридично коректного земельних ділянок (паїв). 

Учасники наради прийняли проект звернення до голови Львівської облдержадміністрації щодо можливих напрямів вирішення проблемного питання і пошук коректних компромісних рішень. 

load page 0.006689 second, load CPU 2.99