20 жовтня відбулася зустріч голови Львівської облдержадміністрації Олега Cинютки з головами сільських та селищних рад області.

В рамках зустрічі обговорювалося актуальне питання результатів аудиту земель сільськогосподарського призначення на Львівщині і виконання бюджетів області на районному рівні.

Директор департаменту агропромислового розвитку Львівської адміністрації Наталія Хмиз у своїй доповіді відзначила, що аудит використання сільськогосподарських угідь землі в області почав здійснюватися з  серпня 2017 року. 

Метою аудиту є забезпечення ефективного використання сільськогосподарських угідь шляхом проведення аналізу стану використання сільськогосподарських земель в розрізі сільських (селищних, міських) рад. Завдяки аудиту виявлять незадіяні землі у сільськогосподарському виробництві та ідентифікують неуспадковані та невитребувані земельні ділянки. 

Наталія Хмиз відзначила,  що завдяки аудиту за попередніми даними вже виявлено понад  51,6 тис. га сільськогосподарських угідь на Львівщині,  які не використовуються (з них державної власності –13,0 тис.га, комунальної – 10 тис.га, приватної – 28,6 тис.га.)   

  За словами Наталії Хмиз, аналіз результатів аудиту приведе використання земель сільськогосподарського призначення до норм законодавства, дозволить ввести у сільськогосподарське виробництво не використовувані землі, а також провести аналіз посівних площ та культур. На нараді також відзначили, що аудит використання землі здійснюється незадовільно лише в Сколівському районі області.

Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА  та Головне управління юстиції у Львівській області також представили головам сільських рад області алгоритми для усунення існуючих проблем в реєстрації прав власності на земельні ділянки.

Начальник Головного управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський розповів головам сільських та селищних рад інформацію про правильні алгоритми реєстрації прав власності на землю і юридично правильне  землекористування, що дозволяє не порушувати вимоги діючого законодавства. 

Представник головного управління національної поліції на Львівщині розповів про кількість відкритих кримінальних справ та впроваджень у різних районах області з приводу юридично необгрунтованого використання сільськогосподарських угідь.  

Голова Грабовецької об’єднаної територіальної громади Богдан Барабаш розповів присутнім про факти нелегального землекористування на території зазначеної громади на Стрийщині, що супроводжується істотним моральним тиском не керівництво ОТГ. 

Директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків розповів про стан виконання місцевих бюджетів в районах та об’єднаних територіальних громадах за підсумками 9 місяців поточного року.

Присутні на зустрічі президент Львівської Аграрної палати Павло Музика, голова її управи Ігор Вуйцик, представники  Комісії з питань агропромислового розвитку Громадської ради при Львівській облдержадміністрації, голова  ГС «Аграрії  Львівщини» Юрій Одноріг, представник ГО «Аналітичний центр “Експерт група” Андріян Фітьо   активно спілкувалися  з представниками органів місцевого самоврядування області.

load page 0.008029 second, load CPU 3.8