21-24 березня  2018 року   на  запрошення  Сільськогосподарської  палати регіону Іль-де-Франс  та  особисто Президента Крістофа  Іллєре,  делегація  Львівської та  Вінницької Аграрних палат відвідала Францію та ознайомилася з діяльністю Сільськогосподарської палати регіону Іль-де-Франс.

Дана  палата функціонує з 1924 року, є однією з найстаріших у Франції. Палата входить у АРСА (Асамблею Сільськогосподарських  Палат Франції), бюджет якої у цьому році складає біля 700 млн. євро. Він формується за рахунок обов’язкового 50% відрахування від земельного податку, і відрахувань від виконання контрактів та проектів (25%), та надання комерційних дорадчих послуг (теж 25%). Основні функції палати – надання консультацій та технічний супровід  фермерів  і стейкхолдерів. Членами палати  є 2 770 000 індивідуальних власників землі  та 50 000 колективних (кооперативи, професійні організації).

 Упродовж нетривалого візиту члени делегації ознайомились з роботою модульного  переробного м’ясного  кооперативу S.C.I.C VALOR – ViANDE  iLE-DE-FRANC  у  м. Рамбуйє. Кооператив створено за ініціативи 10 фермерських господарств,що займаються  тваринництвом і мають можливість по хорошій ціні реалізовувати розфасовані м'ясопродукти  безпосередньо споживачам. У планах кооперативу встановлення  додаткових модулів  з  виготовлення копченостей та ковбас. 

Також відбулась зустріч у фермерському господарстві пана П’єра СЕП Farm TRUBUIL, яке займається вирощуванням овочів та ягід полуниці у тепличних умовах. Продукція  продається безпосередньо на фермі цілорічно. 

Цікавими були відвідини господарства Farm Олів’є DESCOURTILS, розташованого за 20 км. від Парижу. Підприємство займається виробництвом та переробкою молока та його реалізацією безпосередньо на фермі.  Щорічно сюди приїжджає  майже  мільйон відвідувачів з сім’ями. Вони мають можливість спостерігати як корови приймають їжу, заходять в доїльну залу «карусель»  на  40 голів, як відбувається сам процес  доїння та переробки молока на сири та йогурти, які можна придбати у їхньому магазині. 

Під час візиту делегація відвідала найбільшу ярмарку Коломьєр «Сирний конкурс 2018 рік». На ярмарку відбулось ряд зустрічей з керівництвом регіону Іль-де-Франс , під час яких обговорювались  конкретні кроки стосовно подальшої співпраці в рамках підписаної між аграрними палатами угоди.

На завершення делегація відвідала господарство FAHY Hitachi Zosen INOVA, яке займається переробкою рослинних відходів та виробництвом  біогазу (метану) з подальшою його трансформацією в електроенергію (альтернативні джерела енергії) та поданням в єдину енергосистему Франції.

 Наступним кроком у розвитку співпраці між Сільськогосподарською палатою  регіону Іль-де-Франc та Львівською Аграрною палатою буде візит представників Сільськогосподарської палати регіону Іль-де-Франс до України в кінці квітня 2018 року. Візит приурочено до проведення головної Міжнародної агроподії Західної України “AGROPORT West Lviv 2018”.

load page 0.009161 second, load CPU 2.04