3 лютого у Львові із ініціативи Західного міжрегіонального управління юстиції Мін’юсту відбувся круглий стіл на тему: “Антирейдерське законодавство. Захист прав у сфері земельних правовідносин”. Участь у круглому столі прийняли агровиробники, представники органів місцевого самоврядування, державні реєстратори, науковці, члени Комісії з сільського розвитку і агропромислової політики Громадської ради при Львівській облдержадміністрації, президент Львівської Аграрної палати Павло Музика, голова управи ЛАП Ігор Вуйцик, уповноважений ЛАП із Стрийського району Василь Лесів. 

Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся начальник Західного міжрегіонального управління Юрій Добош, який відзначив важливі кроки держави для подолання рейдерства в сфері земельних відносин за останні місяці і посилення відповідальності.

Начальник відділу Західного міжрегіонального управління Віталія Шепега докладно проінформувала присутніх про новацій антирейдерського законодавства, яке набуло чинності із 16 січня п.р., що дозволяє мінімізувати вплив даного явища на господарську діяльність. Окремі положення антирейдерського законодавства набувають чинності із 16 липня п.р.

Голова Відділення Нотаріальної палати України у Львівській області Юрій Пилипенко розповів про основні кроки щодо діяльності нотаріусів при здійсненні відповідних правочинів із земельними ділянками.

Заступник начальника управління Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок проінформувала учасників круглого столу про ефективність використання сільськогосподарських угідь в області, алгоритм реєстрацій сільгоспвиробників в Аграрному реєстрі і процедуру реєстрації громадських пасовищ в межах сільських рад у Держгеокадастрі. 

Науковці ВНЗ Львівщини, доценти Марія Ващишин, Ярина Гаєцька-Колотило і Наталія Ільків  проінформували про новели законопроекту про ринок сільськогосподарських земель, особливості поновлення договору оренди земельної ділянки.

В рамках круглого столу представники громадськості відзначили, що представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області вчергове не відвідують публічні заходи, на які їх запрошують для роз’яснення позицій земельного законодавства.

load page 0.006837 second, load CPU 1.06