В межах Всесвітнього дня продовольства, що відбувся за сприяння Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН ФАО (FAO) та департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації фермери Львівщини, представники органів місцевого самоврядування та влади, а також громадськість дискутували щодо перешкод, можливостей та перспектив розвитку аграрного сектору в умовах війни, розвитку сільських територій, ощадливого управління водними ресурсами у сільському господарстві.
Також обговорили питання щодо підтримки сільськогосподарських виробників та домогосподарств, зокрема через інструменти проєктів розвитку та гуманітарної допомоги від ООН ФАО та фінансування з державного та обласного бюджетів.
«Проєкт «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах» спрямований на надання своєчасної підтримки сільськогосподарським виробникам, які мають гостру потребу у доступі до фінансування. У воєнний час ці інвестиції необхідні для забезпечення аграрної діяльності та закладання основ для сталого зростання. Загалом по Львівщині в рамках проєкту аграрії Львівщини отримають 27,3 млн.грн на розвиток аквакультури, овочівництва, ягідництва. Планується відкриття другого грантового вікна для аграріїв у листопаді цього року», - наголосила Ганна Антонюк, голова офісу ФАО у Львові.
«Для забезпечення стабільного розвитку аграрного сектору економіки області, надзвичайно важливою є підтримка з боку влади. Львівська область лідирує в направленні фінансової підтримки аграріїв, спрямовуючи значні фінансові ресурси на цю галузь. У поточному році на підтримку сільського господарства з обласного бюджету спрямовано 47,9 млн грн, з яких 22,4 млн грн надано на підтримку галузі скотарства у вигляді дотації за приріст корів. Також державна програма Програма "єРобота" допомагає розвивати садівництво, підприємства переробки та сприяє створенню нових сімейних фермерських господарств. Протягом січня-вересня 2023 року 38 суб'єктів господарювання отримали право на отримання грантів в сумі 82,7 млн грн», - зауважила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Tetiana Hetman
В ході заходу учасники мали можливість ознайомитись з програмами гуманітарного реагування від ООН ФАО, зокрема для соціально незахищених верств населення, територіальних громад і тих домогосподарств, хто прихистив внутрішньо переміщених осіб. «Реалізація Програми реагування ФАО в Україні у партнерстві з Львівською аграрною палатою, спрямована на покращення продовольчої безпеки в області та громадах. Гуманітарною допомогою у вигляді кормів для тварин забезпечено 1006 домогосподарств у загальній кількості 215 тон на загальну суму 3,7 млн. грн. Також близько 2150 домогосподарств Львівщини отримали ваучери на закупівлю дрібного сільськогосподарського реманенту та засобів для ремонту житла. Загальна вартість ваучерів 25,8 млн.грн», - розповів Ігор Вуйцик, Голова управи Львівської Аграрної палати.
Фермери також мали можливість поставити запитання доповідачам конференції по підтримці ФАО та поділитись особистим досвідом участі у грантовій програмі.