Львівська Аграрна палата (далі –Палата або скорочена назва - ЛАП) це - незалежна, демократична, саморегулівна, інституція громадянського суспільства створена на засадах добровільності, виборності і самоврядності, рівності перед законом, відсутності майнового інтересу її членів (уповноважених представників), прозорості, відкритості та публічності, що діє в базовій галузі економіки України – сільському господарстві.
Метою діяльності Палати є подолання соціальної дискримінації та сприяння покращенню добробуту сільського населення, розвитку сільської місцевості за рахунок стимулювання підприємництва на селі, підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарського виробництва, формування приватного власника та захист соціальних, екологічних, правових і фінансово – економічних прав, свобод та інтересів власників земельних паїв.
Основними стратегічними пріоритетами Палати є:
1.Системний контроль за процесом реалізації аграрної політики у державі через постійну присутність в органах місцевого самоврядування, на обласному і загальнодержавному рівні уповноважених представників аграрних палат (участь у публічних заходах, семінарах, круглих столах, робочих групах, державних органів та громадських організацій з питань захисту прав землевласників (пайовиків) та відстоювання їх інтересів;
Для створення сприятливих умов самоорганізації розвитку громадської ініціативи та підвищення правової свідомості, налагодження партнерської взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, у тому числі для реалізації та захисту прав власників земельних паїв, задоволення суспільних інтересів, забезпечення громадської участі у прийнятті та реалізації владних рішень підготувати та підписати меморандуми про співпрацю між Палатою та:
- Департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації:
- Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації,
- Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз.
-Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області, а також вищими навчальними закладами аграрного спрямування та Інститутом сільського господарства Карпатського регіону НААН.
-Продовжити угоди з Західним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції у м. Львові, та Уповноваженим представником Верховної Ради України з прав людини у західному регіоні. Це – державні органи з якими Львівська Аграрна палата має договори про співпрацю та багаторічний досвід спільної просвітницької діяльності.
Ми маємо докладати максимум зусиль, щоб укласти такі угоди про співпрацю з кожною новоствореною сільською громадою, в тому числі з надання дорадчих послуг органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування з питань підготовки та реалізації планів соціально-економічного розвитку, формування громадянського суспільства, створенню та підтримки сімейних фермерських господарств,підтримки садиб з сільського зеленого туризму, роботи з сільською молоддю,тощо.
2. Надання практичної допомоги селянам (власникам земельних паїв) повинно бути спрямованим на підвищення обізнаності сільських територіальних громад з земельною реформою. З 1 липня 2021 року набрав чинності Закон України № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», прийнятий Верховною Радою України 31 березня 2020 року. Після набрання чинності Законом стало можливим вільно здійснювати правочини, пов’язані із відплатним набуттям та відчуженням земельних ділянок. Відтак, питання реєстрації права власності на землю (внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності) є сьогодні, як ніколи, на часі.
З прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» встановлюються не тільки граничні терміни оформлення права власності не витребуваної земельної частки(паю) на землю до 1 січня 2025 року, а і встановлюються часові рамки викупу земельних ділянок, які належали громадянам на праві постійного користування для ведення фермерського господарства. Тому актуальними будуть напрями надання фахових консультацій та порад з питань правової допомоги оформлення технічної документації, державної реєстрації права власності та речових прав на нерухоме майно, що забезпечить землевласникам можливість самостійно та більш ефективно розпоряджатись своєю землею, отримувати з цього справедливий прибуток створивши сімейне фермерське господарство (таких на Львівщині має функціонувати щонайменше 25тис.);
3. Організація діяльності при Львівській Аграрній палаті сільськогосподарської дорадчої служби, яка б надавала професійні послуги для ведення самостійного бізнесу через прозорі механізми підтримки суспільно корисної діяльності за напрямами: агрономія, зоотехнія, ветеринарія, оподаткування в сільському господарстві, бухгалтерський облік в сільському господарстві, управлінський облік, органічне виробництво, залучення фінансово-кредитних ресурсів (агрокредитування), диверсифікації сільськогосподарської діяльності, впровадження систем безпечності під час виробництва харчових продуктів і кормів для тварин, екологічне управління та зовнішньоекономічна діяльність, правові, та інші питання( з подальшою частковою компенсацією від держави).
4. Отримання безкоштовного доступу до Державного реєстру прав на нерухоме майно з метою публічного моніторингу та контролю за одержанням інформації про сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності однієї особи;
5.Обговорення у кожній ОТГ, та подання через Народних депутатів на розгляд Верховної Ради України Проекту Закону України "Про аграрні палати в Україні", як інституцію громадянського суспільства в базовій галузі України - сільському господарстві, з врахуванням досвіду країн ЄС та змін економічної ситуації і реформи децентралізації в Україні;
6. Постійна участь в програмах та проектах міжнародних організацій щодо вирішення питань інтеграції національної аграрної політики до Спільної Аграрної Політики країн ЄС. Отримання технічної допомоги в розбудові інституцій громадянського суспільства - аграрних палат - в активній стадії земельної реформ в Україні, з використанням європейського досвіду країн членів ЄС;
7. Організація та проведення за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради зустрічі уповноважених представників аграрних палат з населенням територіальних громад для обговорення питань розвитку сільської місцевості пов’язаних з оформленням права власності на земельні паї, ринком сільськогосподарської землі й управлінням земельними ресурсами на місцевому рівні (у територіальних громадах), що забезпечить дотримання законних прав та інтересів власників сільськогосподарських земель та фермерів і сімейних фермерських господарств.
8. З метою формування політики в аграрному секторі економіки і безпосередньої участі в її реалізації ставити питання перед територіальними громадами, щодо можливості введення уповноважених представників аграрних палат до складу громадських рад та/чи виконавчих комітетів (сільської, селищної, міської ради) об’єднаної територіальної громади;
9. Продовжити випуск інформаційного бюлетеня «Вісник АгроФорум», який є носієм інформації з питань реалізації державної аграрної політики. В ньому подаватимуться найактуальніші новини галузі, звіти про діяльність та стан аграрного ринку, анонси подій, програми фінансової підтримки для аграріїв, фахові коментарі експертів дорадників, описи технічних і агротехнологічних інновацій та інших корисних матеріалів для власників земельних паїв-членів Асамблеї аграрних палат України.
Видання поширюватиметься в електронному форматі на безоплатній основі, а також розміщуватиметься у відкритому доступі на веб сайтах Аграрної палати та Асамблеї Аграрних палат України .
10. Домогтися створення правових, регуляторних та економічних умов для комплексного пільгового страхування всіх власників земельних паїв (страхування життя, здоров’я в тому числі від запобігання поширенню пандемії, спричиненої COVID-19, страхування житла, майна та сільськогосподарських посівів) за рахунок коштів солідарного фінансування (державного,обласного,ОТГ бюджетів та коштів власника).
11. Створити при Львівській Аграрній палаті Європейську Академію інноваційного провайдингу» - об'єднання експертів - дорадників, вчених -науковців, та практиків які присвятили себе розвиткові соціальних наук. Основною метою «Європейської Академія інноваційного провайдингу» визначити допомогу та сприяння у розбудові правової держави і становлення громадянського суспільства на засадах принципу верховенства права в кожній територіальній громаді, сприяння формуванню індивідуальної правової і політичної свідомості й культури, розвитку правової культури та правосвідомості суб’єктів права, соціальні комунікації та інформаційна діяльність, задоволення та захисту прав і спільних інтересів сільського населення та інших громадян.
12. Організація відзначення У 2023 році 25- річчя діяльності Львівської Аграрної палати. Дата святкування – 22 вересня 2023 року, це дата державної реєстрації в органах юстиції Палати. До ювілейних урочистостей пропонується відзначити державними нагородами та подяками осіб, відомих за їх роллю у становленні й розвитку відкритого громадянського суспільства, здійсненні аграрної реформи.