Керівництвом департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації проведено робочу нараду з в.о. ректора Львівського національного університету природокористування Лопушняком Василем та проректором з наукової роботи Гульком Богданом.
В ході зустрічі обговорили результати роботи за 2023 рік, зокрема директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман наголосила щодо діяльності департаменту в частині фінансової підтримки агровиробників області та висловила подяку щодо напрацювань науковців ЛНУП по проєкту «Захист біорізноманіття транскордонних територій України та Польщі від популяції борщівника» в межах Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027», а також щодо оперативного напрацювання програми та безпосереднього навчання дорадників та експертів-дорадників і підвищення їх кваліфікації на базі ЛНУП.
«Маємо хороші результати за 2023 рік, спрямували більше 45 млн грн в межах обласної Комплексної програми на підтримку та розвиток сільського господарства у Львівській області. Можемо з гордістю констатувати, що це було найбільше фінансування аграріїв по Україні у поточному році. У 2024 році через воєнні дії планується зменшення фінансування і направлення майже всього фінансового ресурсу на пільгове кредитування для учасників бойових дій, що будуть здійснювати діяльність у сільському господарстві. Розвиток агровиробництва та дорадництва для нас пріоритет, над яким необхідно працювати системно спільно з науковцями», - наголосила Тетяна Гетьман.
Також обговорили спільні дії по імплементації системи передачі знань та інновацій у сільському господарстві (AKIS), що впроваджується Проектом Європейського Союзу «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні (IPRSA).
В ході наради домовились про спільне формування та видання «Довідника для фермера», проведення міжнародного форуму у 2024 році, наповнення онлайн-каталогу новими профілями дорадників та експертів-дорадників на сайті облдержадміністрації.
«З метою інформування агровиробників області щодо інноваційних розробок, технологічних процесів і рекомендацій щодо вирощування та догляду за сільськогосподарськими культурами науковці ЛНУП готові систематично надавати наукові статті і замітки для подальшого висвітлення у Віснику Агрофорум та на сторінках департаменту. Ми також готові започаткувати короткотермінові цільові курси як для військових, що планують зайнятись сільським господарством, так і для всіх аграріїв Львівщини, як хочуть впроваджувати інноваційні розробки у своєму господарстві. Також розглядаємо можливість на базі ЛНУП створити дорадчу службу, яка могла б надавати різнопланові консультації від питань бухгалтерського обліку і податкових питань до безпосереднього агрономічного супроводу. Впевнений, що спільна діяльність з департаментом сприятиме розвитку сільського господарства області, дорадництву та стійкості громад загалом», - наголосив у розмові Лопушняк Василь, в.о. ректора Львівського національного університету природокористування