У 2024 році Львівська Аграрна палата впроваджує програму інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН у 82 населених пунктах Львівщини.
У м. Дрогобич долучилися до участі у Програмі три інституції - КНП "Дрогобицька Міська Лікарня №3" ДМР, Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів „Надія” та БО "БФ "Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви.
12 серпня голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик та офіцер з моніторингу Давид Кравченко з моніторинговою місією побували у Товаристві «Надія» та БО "БФ "Карітас». Метою місії було ознайомлення з діяльністю цих інституцій, отримання інформації щодо потреб їх підопічних, стану зберігання і використання продуктів харчування та налагодження зворотного зв’язку з людьми, які безпосередньо отримують допомогу.
Під час візиту до БО "БФ "Карітас» адміністративний директор Галина Космін розповіла про діяльність організації, акцентувала увагу на допомозі потребуючим через діяльність соціального кафе «Витанія», заснованого при БО "БФ "Карітас». Пані Галина розповіла, що кафе щоденно готує безкоштовні гарячі обіди для 35 потребуючих і саме для цього використовуються продукти харчування, отримані від Всесвітньої продовольчої програми ООН. В кафе харчуються внутрішньо-переміщені особи, інваліди, самотні люди похилого віку.
Також представники Львівської Аграрної палати мали змогу оглянути приміщення складу, кухні та їдальні, поспілкуватися з працівниками кафе і відвідувачами, що отримують безкоштовне харчування.
Голова Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів “Надія” Ірина Василівна Дзюрах розповіла команді ЛАП про історію створення інституції, її мету, цілі та про зміни, які відбулися упродовж участі товариства у Програмі інституційного харчування.
«Основна місія організації - реабілітація, соціальний та правовий захист, навчання, працевлаштування дітей та молоді з інвалідністю, супровід їх сімей. Співпраця з ЛАП у рамках Програми інституційного харчування дозволила товариству спрямувати кошти у інші напрямки, які сприяють реалізації вищезгаданої місії. Завдяки Програмі на даний час організація забезпечує 190 людей, які потребують допомоги, включаючи 18 внутрішньо переміщених осіб, гарячими обідами»: - відзначила Ірина Дюрах.
Працівники кухні висловили вдячність за високу якість отриманих продуктів і поділилися досвідом їх раціонального використання.
На завершення пані Ірина ознайомила представників Палати з умовами, в яких відбувається реабілітація та розвиток їх підопічних, продемонструвала приміщення, обладнані для занять дітей та молоді зі спеціалістами, а саме: кімнати Монтессорі та сенсорна; реабілітаційний (тренажерний) зал для ЛФК, масажу; конференц-зал, кабінет психолога, офісні кабінети, світлиця для заходів, музично-театральна студія, майстерня ручної праці та швейна майстерня, обладнаний медіа-клас (фото-відеоапаратура, обладнання для журналістики).
Джерело. Львівська Аграрна палата