Команда Львівської Аграрної палати продовжила моніторингову місію у рамках Програми інституційного харчування ВПП ООН 13 серпня у Дрогобицькому районі.
Голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик та офіцер з моніторингу Давид Кравченко завітали до комунального закладу Львівської обласної ради «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Гармонія». Центр працює задля забезпечення права на освіту для дітей з особливими освітніми потребами та складними вадами розвитку, а також сприяє їхній інтеграції в суспільство через комплексні реабілітаційні заходи. Керівниця закладу Леся Ланяк з захопленням ділилась враженнями щодо участі у Програмі інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми.
«Співпраця з Львівською Аграрною палатою у рамках Програми інституційного харчування ВПП, ООН є неабиякою допомогою для людей, які її потребують, оскільки зекономлені кошти заклад спрямовує на імплементацію заходів покращення умов їх перебування та реабілітації. На даний момент, допомогу отримують 70 дітей, які перебувають у центрі в тому числі 20 – внутрішньо-переміщені особи» - зазначила Леся Ланяк. «Ми будемо сприяти активній співпраці з ЛАП у подальшому, адже прагнемо невпинно розвивати інституцію для забезпечення найкращих умов для дітей» - додала пані Леся.
Представники ЛАП оглянули складське приміщення, кухню та їдальню, а також поспілкувалися персоналом.
У Трускавці моніторингова група відвідала Держаний заклад «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Джерело» Міністерства охорони здоров’я України. Санаторій забезпечує лікування захворювань у дітей, батьків з дітьми та дітей, постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру з використанням природних лікувальних ресурсів курортів, фізіотерапевтичних методів, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та інших методів санаторно-курортного лікування.
З березня 2022 року в санаторії влаштовано прихисток для внутрішньо переміщених осіб, на 300 осіб. На даний час в санаторії проживає 297 внутрішньо переміщених осіб – матері з дітьми, особи з інвалідністю та люди похилого віку.
Дієтсестра санаторію Ольга Пахулко розповіла, що з січня цього року завдяки участі у Програмі інституційного харчування, санаторій отримав можливість значно покращити та урізноманітнити харчування ВПО. І не лише за рахунок продуктів, які постачаються, а й через вивільнені кошти, які спрямовуються на придбання більшої кількості та асортименту м’ясних і молочних продуктів, фруктів та овочів.
Комірник санаторію Сергій Саранча розповів про умови зберігання і обліку продуктів та продемонстрував обладнання складського приміщення.
«Ми дуже задоволені допомогою і щиро вдячні Всесвітній продовольчій програмі за вагому підтримку людей, постраждалих внаслідок воєнних дій. Адже важливо не лише допомогти матеріально, а й зрозуміти та розділити їх біль і втрату. Все це бачимо в діях команди Львівської Аграрної палати, яка постачає гуманітарну допомогу», - додають у санаторії.
Джерело. Львівська Аграрна палата