23 жовтня в у Римі, Італія проходила щорічна партнерська консультація ВПП.
Представник Львівської Аграрної палати, Офіцер з захисту та моніторингу Кравченко Давид був запрошений на сесію з протидії сексуальній експлуатації та наруги(СЕН) як представник української організації, що успішно впроваджує заходи протидії СЕН.
Сесія мала назву «PSEA(протидія сексуальній експлуатації та нарузі) в дії: більше, ніж просто зобов’язання!» Ця сесія наголошувала на критичній ролі захисту від сексуальної експлуатації та наруги (PSEA) у гуманітарній діяльності. Обговорення підкреслило важливість впровадження принципів PSEA в усі функції організації, гарантуючи, що захист вплетений у кожен аспект роботи.
Серед спікерів були присутні Наталія Макдональд, Старший радник з PSEA, ВПП, Колін Рапно, Менеджер PSEAH, CHS Alliance, представниця з Женеви, Жозефін Хабба, генеральний директор Jireh Doo Foundation, представниця з Нігерії, Наталія Пеанковська, керівник проекту та координатор PSEA, The Union of Young Roma; “Tarna Rom”; представник з Молдови.
Представник ЛАП розповів про досвід проведення тренінгів та інформаційнх сесій з PSEA для гуманітарних працівників і для отримувачів допомоги та їх значенню для організації. “Дані тренінги гарантують, що співробітники та ті, кого ми обслуговуємо, добре поінформовані про принципи PSEA, механізми звітності та їхні права на доступ до безкоштовної допомоги”, - зазначив Давид Кравченко.
Також Давид наголосив на ключовій ролі впровадження ефективних механізмів, які забезпечують виконання зобов’язань організації щодо PSEA. “Ці механізми не лише формалізують зобов’язання, але й вбудовують принципи PSEA в основні цінності та щоденні дії організації, сприяючи культурі підзвітності та безпеки. Важливо відзначити, що в нашій організації ми постійно дбаємо про те, щоб усі співробітники, незалежно від їхніх ролей і функцій, добре навчалися та інформувалися про PSEA. Це надзвичайно важливо, тому що дуже часто, коли ми думаємо про PSEA, ми зосереджуємося на наданні послуг, тоді як насправді PSEA має бути оптимізовано в усіх функціях організації, включаючи механізми управління персоналом, процеси перевірки постачальників і субпідрядників, процедур закупівель, тощо”, - додав Давид Кравченко
Також у своїй доповіді Офіцер з моніторингу та захисту наголосив на тому, що можна було б покращити у напрямку PSEA: “Те, до чого я хочу закликати через своє сьогоднішнє звернення, це необхідність розробки стратегії, яка надає організаціям - партнерам, особливо невеликим, здатність сприяти розслідуванням і підтримці та допомозі жертвам СЕН. Наразі Львівська Аграрна палата в цьому контексті працює над пошуком партнерів чи організацій, які можуть надавати послуги з розслідування випадків СЕН. На наш погляд, механізм залучення сторонніх інституцій дозволить організаціям, незалежно від їхнього розміру, краще виконувати свої зобов’язання щодо допомоги жертвам СЕН і діяти з більшою підзвітністю”, - завершив Давид Кравченко.
Джерело. Львівська Аграрна палата