Нещодавно представники Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик та Давид Кравченко здійснили моніторинговий візит до Комунального некомерційного підприємства «Бродівська центральна міська лікарня» Бродівської міської ради в межах Програми інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН.
Цей медичний заклад отримує гуманітарну допомогу продуктами харчування, яка упродовж року охопила понад 1500 бенефіціарів.
Під час візиту було обговорено якість і обсяги отриманих продуктів, умови їх зберігання, а також організацію харчування для пацієнтів. Керівник закладу Мирослав Тимусь надав детальний звіт про використання допомоги та наголосив на її важливості для забезпечення належного харчування вразливих категорій населення. Він також відзначив вагомий внесок Львівської Аграрної палати у співпраці з ВПП ООН у Львівській області.
Також моніторингова група відвідала Комунальне некомерційне підприємство Стрийської міської ради «Територіальне медичне об’єднання “Стрийська міська об’єднана лікарня”, яке упродовж року приймає участь у Програмі інституційного харчування ВПП ООН. Представники Палати поспілкувалися з керівником об’єднання Іваном Зрайлом та шеф-кухарем Ольгою Сідельник. Учасники розмови висловили вдячність за надану продовольчу допомогу, підкресливши її значення для вирішення нагальних соціальних проблем, які відповідають основному мандату ВПП ООН: порятунок життів, збереження майна та сприяння гендерній рівності.
Голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик наголосив на важливості забезпечення інклюзивності програм продовольчої допомоги. Отримувачі допомоги — люди з інвалідністю, представники меншин, жінки, чоловіки, діти — мають отримувати підтримку, адаптовану до їхніх потреб, можливостей та вразливостей. І саме Програма інституційного харчування спрямована на забезпечення базових потреб цих категорій населення. Також на ефективність та затребуваність допомоги впливає безпосереднє вивчення запитів потребуючих. З цією метою в установах встановлені інформаційні постери, які містять відомості про механізми зворотного зв’язку та інформацію про можливості захисту від сексуальної експлуатації та наруги. Вони є невід’ємною частиною ефективної комунікації з бенефіціарами та персоналом.
Цей моніторинговий візит є складовою системної діяльності ЛАП, спрямованої на зміцнення координації між установами та надання необхідної підтримки закладам, які потребують допомоги.
Джерело. Львівська Аграрна палата