Львівська Аграрна палата переконана, що таке інформування має велике значення, оскільки свідчитиме, що Палата продовжує працювати й роботи все можливе для якомога швидшої перемоги над ворогом.
З 19 по 28 квітня 2023 року Львівська Аграрна палата спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки уряду Франції вийшла на найбільш відповідальний етап надання допомоги сільським домогосподарствам, які найбільше постраждали внаслідок війни і провадять особисту господарку. Уповноважені представники Палати відвідали 11 територіальних громад Львівщини і вручили 2150 іменних сертифікатів «Благо» для придбання сільськогосподарського реманенту та будівельних матеріалів у мережі торгівельних центрів Епіцентр К. Загальна вартість наданої допомоги склала двадцять п’ять мільйонів вісімсот тисяч гривень. За ці кошти власники сертифікатів зможуть до 31 травня 2023 року придбати необхідні засоби захисту рослин, електро та ручні інструменти, витратні матеріали, будівельні матеріали, вироби з дерева, металу, фарби, садово-городній інвентар, тощо.
Після закінчення терміну погашення сертифікатів буде проведено моніторинг який дасть можливість з’ясувати чи вдалим був цей проект. Одне можна констатувати вже зараз: -, якщо на вручення сертифікатів приходило понад 90 відсотків потенційних бенефіціарів, це ознака того, що люди мають бажання займатись сільським господарством і така підтримка може стати поштовхом до започаткування нового малого бізнесу у сільській місцевості. Адже основною метою даного проєкту є покращення продовольчої безпеки в обраних громадах.
Голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик подякував всім бенефіціарам проекту за їх громадянську позицію у цей складний для України час та висловив слова вдячності керівництву Мостиської, Яворівської, Радехівської, Червоноградської, Бродівської та Тростянецької територіальних громад, що якнайкраще організували процес роздачі іменних сертифікатів.
Зауважимо, що роздача іменних сертифікатів «Благо». відбулася в рамках пілотного проекту «Надзвичайна продовольча безпека та допомога людям, які постраждали від конфлікту у Львівській області», який впроваджується на Львівщині Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Проектом також передбачено окрім 2150 домогосподарств, що отримали сертифікати, охопити ще тисячу домогосподарств, що утримують свиней і курей у 31 територіальній громаді. Для цих домогосподарств передбачено роздачу збалансованих кормів та кормових і вітамінних добавок разом з дорадчими порадами.
На сьогоднішній день вже 15 територіальних громад із 31 отримали корми. Особлива подяка за вагому допомогу у забезпечення доставки та розповсюдження кормів у Глинянській територіальній громаді Тарасу Мартиняку, уповноваженому ЛАП, керівнику фермерського господарства «Еталон-М», а також уповноваженому Палати у Червоноградській територіальній громаді Петру Пилипчуку-депутату Червоноградської міської ради, голові постійної депутатської комiсiї з питань мiстобудування, регулювання земельних вiдносин та адмiнiстративно-територiального устрою.