13 жовтня у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького відбувся круглий стіл на тему: «Інноваційна модель сталого розвитку аграрного підприємництва для забезпечення продовольчої безпеки у поствоєнний період».
Участь у заході прийняли агровиробники науковці представники органів державної влади та громадські діячі, зокрема голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик.
Із вітальним словом до учасників круглого столу звернувся в.о. ректора Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького Іван Парубчак.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко у своєму виступі окреслила основні тенденції розвитку фермерства, зокрема сімейних фермерських господарств. Якщо декілька років назад сімейних фермерських господарств було не більше десятків, то на даний час їх вже понад 135 суб’єктів господарювання. При чому значна їх кількість зареєструвалася протягом останніх двох років.
В.о.начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Ростислав Волошин розповів учасникам круглого столу про сучасні кроки в забезпеченні продовольчої безпеки, безпечності продовольчих товарів, основних кроках із реєстрації потужностей виробників. Остання процедура тепер триває лише до двох тижнів.
Голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик розповів про діяльність організації та її дорадників для підвищення продуктивності у фермерських господарствах області. Значна увага приділялася гуманітарним ініціативам ЛАП із забезпечення фермерів насінням для забезпечення продовольчої безпеки на регіональному рівні. Лише в першій половині жовтня цього року понад 80 сімейних фермерських господарств області отримали насіннєвий матеріал для забезпечення вирощування основних культур.
Власний досвід господарювання представили на круглому столі члени ЛАП – голова ФГ «Озеро» Тарас Лисик та голова ФГ «Полісся» Світлана Морикишка.
Інші учасники круглого столу представили власні напрацювання, що дозволить забезпечити продовольчу безпеку в умовах сучасних викликів через сучасні моделі інноваційного розвитку агроформувань.
Джерело: Львівська Аграрна палата