Громадська організація "Майстерня мрії", яка опікується розширенням безбар’єрного простору для молодих людей з інвалідністю, нещодавно приєдналася до Програми інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН, що реалізується Львівською Аграрною палатою.
У травні "Майстерня мрії" отримала значний обсяг продуктів, яких вистачить для забезпечення харчуванням їх підопічних на цілий місяць. Завдяки цьому, організація може направити більше ресурсів на інші важливі аспекти діяльності, такі як психологічна підтримка та навчальні проєкти для своїх вихованців.
При спілкуванні з молоддю із "Майстерні мрії" волонтери Львівської Аграрної палати зауважили, що молоді люди з радістю та задоволенням беруть участь у спільному приготуванні різних страв. Цей процес не лише забезпечує їхні харчові потреби, але й надає можливість розвивати кулінарні навички, що є важливою частиною їхньої соціальної адаптації та інтеграції.
Окрім приготування їжі, вихованці також насолоджуються результатами своєї праці. Вони завжди з радістю спілкуються та смакують приготовлені власноруч страви, щасливі від своїх досягнень. Така діяльність сприяє розвитку самостійності та підвищує їхню самооцінку.
Слід зазначити, що Програма інституційного харчування, що реалізується Львівською Аграрною палатою, є важливим інструментом підтримки та усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають задоволенню потреб, з урахуванням можливостей та форм діяльності різноманітних установ, які опікуються людьми з фізичними та/чи ментальними порушеннями. Участь у цій Програмі дозволяє організаціям, таким як "Майстерня мрії", не лише забезпечувати своїх вихованців регулярним збалансованим харчуванням, знижуючи навантаження на бюджети та перенаправляючи зекономлені кошти на інші необхідні потреби, а й використовувати процес приготування їжі для формування і розвитку соціальних навичок своїх підопічних.
Відтак, Львівська Аграрна палата, як кооперуючий партнер Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) продовжує свою важливу місію, забезпечуючи продуктами харчування установи Львівської та Тернопільської області. Лише у травні цього року 134 інституцій отримали 70,72 метричних тон вітамінізованих продуктів харчування довгострокового зберігання, які, відповідно, забезпечили гарячим харчуванням 16 тисяч бенефіціарів. Орієнтовна вартість цих продуктів понад два мільйони гривень. І така допомога буде надходити інституціям щомісяця упродовж всього 2024 року.
Джерело Львівська аграрна палата