Розвиток кооперації відігравав історично важливе значення у розвитку галузі молочного скотарства на Львівщині ще на початку минулого століття.
З метою обговорення сучасних проблем кооперативного руху і шляхів їх подолання 2 квітня 2015 р. проведено Всеукраїнський круглий стіл на тему: “Розвиток молочного скотарства на основі кооперації особистих селянських господарств”.
Керівники сільськогосподарських кооперативів регіону представили власний досвід розвитку молочарських кооперативів на прикладі СОК “Покрови” Буського району та СВК “Добротворець” Кам’янко-Бузького району. Президент Любачівської аграрної палати з Польщі Мар’ян Бобецький визначив пріоритети аграрної політики ЄС та механізми її реалізації через підтримку фермерства, сприянні у пошуку нових ринків збуту та ін.
Директор Інституту польових культур «Селекція» Республіки Молдова Валерій Возіанов навів механізми державної підтримки кооперативного руху та успішні приклади діяльності кооперативів у цій країні.
Науковий співробітник Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Віктор Горбанюк детально проаналізував сучасний стан ринку молокопродуктів в Україні і навів аргументи на користь розвитку кооперації. Водночас, доповідач досить критично проаналізував недоліки державної аграрної політики, які стримують системний розвиток кооперації на селі.
Участь у роботі круглого столу прийняв голова Львівської аграрної палати Павло Музика.