27 лютого у Львові відбулися збори асоціації бджолярів та Клубу органічного землеробства області.
З вітальним словом до учасників заходів звернувся заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Роман Верещинський, який повідомив присутніх про програми державної підтримки виробників і можливостей створення кооперативів через які в подальшому можна налагодити експорт продукції бджільництва в країни ЄС. Виробники спільно з науковцями обговорили технологічні особливості розвитку бджільництва та оцінили перспективи динаміки обсягів виробництва у майбутньому. Водночас існує необхідність активізації діяльності асоціації бджолярів по налагодження контактів з європейськими колегами, участі у професійних виставках та пошуку нових маркетингових рішень для збуту продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Протягом зустрічей фермери висловили власні проблеми, що ускладнюють розширення виробництва: підвищення орендної плати, цін на матеріально-технічні ресурси, зростання витрат на пакувальні матеріали та збільшення тривалості розрахунків торговельних мереж. Також виробники наголосили на потребі забезпечити сприятливі умови для збуту продукції через резервування торговельних точок на ринках і системного проведення роз’яснювальної кампанії щодо корисних властивостей органічної продукції.
Слід зазначити, що потенціал регіону у виробництві органічної продукції використовується лише на 4-5%, оскільки загалом сприятливі екологічні умови дозволяють розширювати виробництво продукції. На Львівщині вже працює 12 сертифікованих операторів ринку, а декілька виробників готуються до відповідної процедури сертифікації.
Значну підтримку у сертифікації виробництва згідно органічних стандартів може надати обласний бюджет у якому на 2015 рік передбачено відповідне фінансування. Підтримка виробників органічної продукції буде передбачати конкурсну процедуру відбору згідно поданих документів.
Участь у заходах прийняв голова Львівської аграрної палати Павло Музика.