Аграрний сектор України демонструє загалом позитивну динаміку розвитку більшості галузей незважаючи на складні економічні обставини та знаходиться серед лідерів з експорту зернових культур та соняшникової олії. Дану тезу 31 січня 2015 року висловив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко перебуваючи з робочою поїздкою у Львівській області.
Галузевий міністр ознайомився з діяльністю ринку сільськогосподарської продукції “Шувар”, де спільно з очільниками області провів зустріч з виробниками аграрної продукції регіону. На зустрічі обговорювались питання стосовно подальших напрямів аграрної політики України, зокрема щодо розвитку земельних відносин, фінансової підтримки виробників, дерегуляції для бізнесу, а також планів реформування органів управління. Міністр О. Павленко окреслив п’ять основних пріоритетів діяльності: технічна підтримка виробників, забезпечення харчової безпеки на виробництвах згідно вимог світового ринку, дерегуляція та спрощення дозвільних процедур для аграріїв, а також проведення земельної реформи. Провідні аграрії Львівщини висловили власні проблеми, які необхідно нагально розв’язати на законодавчому рівні та надали власні пропозиції. Важлива увага протягом протягом зустрічі приділялася питанням боротьби з проявами корупції у ДП “Укрспирт” та Державній продовольчо-зерновій корпорації, а також порушенням у сфері земельних відносин, що вимагають комплексних реформ. Водночас у складній економічній ситуації та за умов обмеженості бюджетних асигнувань на підтримку аграрного сектору у 2015 році, необхідно забезпечити національну продовольчу безпеку. Кластерна концепція організації виробництва та збуту продукції аграрного сектору через оптовий ринок сільськогосподарської “Шувар” на Львівщині була визнана О. Павленко найкращою в Україні.
Перебуваючи на Львівщині міністр О. Павленко відвідав у с. Ставчани ПП “Оліяр” (виробництво соняшникової олії), а також підприємство “Явірмлин” ПАТ “Концерн “Хлібпром”, яке забезпечує виробництво борошна для хлібозаводів області.
Участь у заході прийняли члени Львівської аграрної палати.