Розвиток регіональної економіки вимагає розробки стратегічного плану дій із визначеними цільовими пріоритетами які дозволять стимулювати найбільш конкурентоспроможні галузі Львівської області. З цією метою 12 грудня у Львівській обласній державній адміністрації презентовано проект Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року. Розроблений при методологічному сприянні українсько-канадського Проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ).
З вступним словом до учасників презентації звернувся директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації Василь Лозинський, зокрема зазначивши, що протягом 2013-2014 років було проведено ряд засідань робочих груп та експертних круглих столів за тематично обраними стратегічними пріоритетами. Відповідно до розробленої стратегії в області обрано п’ять пріоритетних напрямів: 1. Прискорення економічного зростання. 2. Розвиток сільських територій. 3. Розвиток туристичного та рекреаційного потенціалу. 4. Підвищення якості життя населення. 5. Поглиблення євроінтеграційних процесів.
Відповідно до другого пріоритету обрано три стратегічні операційні цілі:
- стимулювання аграрного виробництва;
- cприяння диверсифікації економіки села;
- pозвиток інфраструктури сільських громад.
В межах наведених операційних цілей виокремлено десять пріоритетних завдань (розвиток кооперації, малого та середнього бізнесу, органічного виробництва, проблеми виробників в гірській місцевості тощо) і представлено план їх реалізації на 2015-2017 роки. Крім того експертами проведено стратегічну екологічну оцінку наслідків реалізації запропонованих завдань, що є необхідною умовою в країнах ЄС.