В аграрному секторі України перспективним і прибутковим напрямом розвитку підприємницької діяльності малими та середніми агроформуваннями є виробництво плодоовочевої продукції. З метою обговорення основних тенденцій розвитку у м. Львів на базі ТОВ “РСП “Шувар” 20 листопада 2014 року проведено конференцію на тему “Ринки плодоовочевої продукції Європи та України Перспективи та виклики“. Проведенню конференції було присвячено також спеціалізовану виставку де провідні підприємства та наукові установи Львівщини представили власні науково-технологічні та виробничі досягнення.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся Директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Осип Магур, керівник проекту “Агроінвест” Еріх Блайд і керівники ТОВ “РСП “Шувар”, які відзначили досягнення і допомогу міжнародних проектів для розвитку інфраструктури ринку плодоовочевої продукції в регіоні.
В рамках першої панельної дискусії до учасників конференції її учасники серед яких директор місії Агенства США з міжнародного розвитку Джед Бартон, директор Департаменту економічного розвитку та інвестиційної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України Віталій Саблук, засновник ТОВ “РСП “Шувар” Роман Федишин і заступник директора департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Маргарита Степанова обговорили перспективи виробництва і розвитку ринку плодоовочевої продукції в умовах підписання угоди про асоціацію з ЄС. Доповідачі зазначили, що інфраструктура ринку це критичний фактор для розширення виробництва за сучасними технологіями.
В наступній дискусійній панелі учасники конференції керівник проекту ЄС Вдосконалення системи контролю та безпечності харчових продуктів в Україні Тоні Віл і експерт з питань НАССР Юрій Оглашенний обговорили алгоритм та систему сертифікації та підтвердження безпечності аграрної продукції при постачанні на ринки ЄС.
Остання панельна дискусія конференції присвячувалася розвитку фермерських господарств сімейного типу. Учасниками дискусійної панелі були президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Роман Корінець, голова Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків , а також представники фермерського руху Рівненської і Херсонської областей обговорили перспективні напрями і необхідні кроки для поширення досвіду сімейного фермерства в різних регіонах України.
Участь у роботі конференції прийняв голова Львівської аграрної палати Павло Музика.