01 серпня у Львові за підтримки експертів проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики України відбулося перше публічне обговорення галузевих законопроектів та нормативно-правових актів з представниками аграрного бізнесу та асоціацій.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко представила досвід впровадження обласної програми підтримки у контексті реалізації стратегії регіонального розвитку.
Експерти Офісу підтримки реформ Анатолій Розгон і Олександр Мітченок представили напрацювання до законопроектів «Про основні засади розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні» та «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України».
Участь в обговоренні прийняли агровиробники, керівники Львівської Аграрної палати, уповноважені та експерти ЛАП із районів, члени Комісії з питань агропромислового розвитку Громадської ради при Львівській ОДА та науковці.
Президент Львівської Аграрної палати Павло Музика звернув увагу на необхідність посилення положень політики підтримки розвитку фермерських господарств з урахуванням досвіду країн ЄС.
Експерт ЛАП Віра Кисіль висловила пропозицію стосовно визначення чіткості критеріїв, стосовно агроформувань, які можуть очікувати на одержання фінансової підтримки після впровадження законодавчих нововведень.
Уповноважені ЛАП Олег Бейзик і Леонід Олійник запропонували враховувати досвід європейських країн, зокрема Польщі і Франції при формуванні принципово нової інституційної системи в аграрному секторі.
Уповноважена ЛАП в Жидачівському районі Галина Киячик представила пропозиції стосовно врегулювання окремих положень земельного законодавства в Україні.
Власну точку зору також висловили голова Асоціації фермерів та приватних землевласників у Львівській області Ярослав Кардаш і представник ГС “Аграрії Львівщини” Андрій Чопик.
За результатами обговорення учасники визначили пріоритетними для врегулювання наступні проблемні питання:
- можливості удосконалення порядку виплат бюджетних дотацій для розвитку виробництва;
- оптимізація розміру (обмеження обсягу дотації одному виробнику);
- залучення громадськості до процесу розробки, імплементації та контролю державних програм.