03 серпня у Львові відбулася українсько-польська зустріч на тему “Африканська чума свиней. Загроза та заходи безпеки”. Зазначена зустріч є логічним продовженням зустрічі представників ветеринарних відомств України та Польщі, яка відбулася 6 квітні 2017 року у Львові з ініціативи Львівської Аграрної палати, Люблінської Аграрної палати (Польща) та підтримці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.
До складу польської делегації увійшли заступник Міністра сільського господарства та розвитку сільських територій Польщі Ева Лех, Головний ветеринарний лікар Польщі Павел Нємчук, директор Державного інституту ветеринарії в Пулавах Кшистоф Нємчук.
Українську делегацію на зустрічі очолював голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа, керівники регіональних управлінь Держпродспоживслужби в Західній Україні, представники органів державної влади і Департаменту АПР ЛОДА, ректор Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького Володимир Стибель, директор ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок Ігор Коцюмбас.
Президент Львівської Аграрної палати Павло Музика розповів членам польської делегації та заступнику міністра Єві Лех про співпрацю Львівської Аграрної палати з Аграрними палатами Польщі, зокрема і Люблінською Аграрною палатою в питаннях реалізації спільних проектів.
Із вступним словом до учасників зустрічі звернувся перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, який відзначив конструктивність і перспективність співпраці при реалізації проектів у сфері ветеринарної медицини і агропромислового розвитку.
Заступник міністра сільського господарства Польщі Ева Лех окреслила сучасний стан та інструменти, які використовує країна для боротьби із поширенням хвороби Африканської чуми свиней (АЧС). Значна увага в доповіді Е. Лех приділялася також детальному висвітленню комплексу економічних та адміністративних інструментів, які використовуються в Польщі для боротьби із поширенням АЧС та забезпечення біобезпеки на тваринницьких комплексах.
Головний ветеринарний лікар Польщі Павел Нємчук у своїй доповіді відзначив, що в 2014-2017 рр. в країні зафіксовано 65 вогнищ АЧС у фермерських господарствах і 430 випадків захворювання диких кабанів.
Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа наголосив, що в Україні в поточному році вже зафіксовано вогнища захворювань АЧС в областях Західної України за винятком Львівської.
В рамках зустрічі досягнуто домовленість про тіснішу координацію ветеринарних відомств двох країн в боротьбі з АЧС, в проведенні спільних інформаційних компаній та заходах в сфері мисливства.