Актуальність питань забезпечення сталого розвитку сільських територій в умовах реформи децентралізації набувають усе більшої вагомості із урахуванням необхідності забезпечення інвестиційно-інноваційності моделі зростання.
4 квітня в Університеті за ініціативи кафедри економіки підприємства інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича, ГО «Товариство «Сільський господар» та Наукової бібліотеки університету відбувся круглий стіл на тему: «Формування та інноваційний розвиток сільських об’єднаних територіальних громад: історичні аспекти і перспективи». Захід був присвячений 120 річчю створення в Галичині Товариства «Сільський господар».
Із вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор університету, професор, Володимир Стибель, директор Інституту сільського господарства Карпатського регону НААН, академік НААН Григорій Седіло, проректор університету з наукової роботи університету, доцент Олег Федець, декан факультету економіки та менеджменту, доцент Олег Гримак.
Начальник відділу Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок в рамках виступу детально розповіла про результати аудиту використання земель сільськогосподарського призначення в області та пілотний проект Світового банку в регіоні. Завдяки проекту Світового банку в Давидівській сільській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) Пустомитівського району провели моніторинг ефективності використання земель сільськогосподарського призначення і сформували карту посівів на території області. Цьогоріч проект буде реалізуватися на території п’яти ОТГ або в 25 сільських радах.
Голова ГО «Братство Бджолярів «Радехівщина» Зеновій Твердохліб розповів про організатора громадськи та пасічничих обє’днань в Галичині Юліана Дуткевича і сучасний стан пасічництва в районі.
Доктор економічних наук, професор Микола Шульський розповів учасникам круглого столу про наукову та педагогічну спадщину колишнього завідувача кафедри економіки підприємства університету Володимира Григоровича Кота.
Директор Товариства «Сільський господар» Андрій Доманський висвітлив питання впливу громадських організацій на розвиток сільських територій в умовах децентралізації.
Докторант Львівського національного університету імені Івана Франка, доцент Василь Магас представив учасникам круглого столу тематичну доповідь на тему «Проблемні питання децентралізації в Україні».
Голова Добродійного Фонду святого Володимира Ігор Матушевський звернув увагу присутніх в рамках своєї доповіді на історичні аспекти діяльності Товариства «Сільський господар» та особливості відновлення його діяльності в 1990-х роках на Львівщині.
Голова Асамблеї Аграрних палат України Ігор Вуйцик актуалізував питання історичного аспекту діяльності Хліборобської (Аграрної) палати в Галичині в ХХ столітті і співпрацю із Товариством «Сільський господар».
Представник Львівського осередку Наукового товариства імені Сергія Подолинського Богдан Калиняк висвітлив питання перспектив енергетичного забезпечення сільських територіальних громад.
Голова Інституту транскордонного співробітництва та європейської інтеграції Богдан Матолич звернув увагу на екологічний та енергетичний аспект розвитку сільських ОТГ в умовах V-VII технологічних укладів.
Доктор філософії Олег Огірко в рамках виступу розповів учасникам круглого столу про меценатську та просвітницьку діяльність митрополита Андрея Шептицького та його вплив на історичний аспект розвитку кооперації в Галичині.
Заступник директора з наукової роботи Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Зеновія Ханас виступила з доповіддю на тему: «Діяльність Товариства «Сільський господар» на Стрийщині в контексті розвитку Галицької кооперації».
Голова спостережної ради Кредитної спілки «Вигода» Богдан Сидорак розповів про розвиток кредитної кооперації в Галичині і фінансову підтримку розвитку малих агроформувань. Крім того, Богдан Сидорак подарував нову патріотичну книгу в для читачів Наукової бібліотеки університету.
Цікавими та змістовними були також доповіді о. Василя Сеніва та о. Василя Пруса присвячені ролі церкви в поширенні освіти та знань в сільській місцевості на Львівщині.
Власні тематичні доповіді представили також науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Наталія Котько та Мирон Петришин.
Актуальні доповіді на круглому столі представили науковці університету згідно програми заходу, редактор університетського журналу «Сільський господар Оксана Лозова, бібліотекар Наукової бібліотеки університету Валентина Пахолюк, студент факультету економіки та менеджменту Степан Канюка.
Автор:
Зав.кафедри - Павло Музика