18 червня у селі Куровичі при підтримці Львівської Аграрної палати відбувся круглий стіл для власників земельних паїв та агровиробників Золочівського та Перемишлянського районів на тему: «Роль громадських ініціатив в поширенні позитивного досвіду інформаційно-правового забезпечення громадян».
Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся голова управи Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик, який розповів про сучасні виклики для власників земельних паїв, що виникли у зв’язку із розпаювання землі і незавершеністю процесів оформлення прав власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.
Заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор розповіла учасникам круглого столу про основні кроки для широкого інформування громадськості із актуальних питань земельних відносин.
Детально розповіла Оксана Куманська-Нор про питання укладання договорів оренди та суборенди земельних ділянок, алгоритм їх державної реєстрації та ін.
Важлива увага зверталася заступником начальника ГТУЮ у Львівській області розгляду питань реєстрації сімейних фермерських господарств, особливості їх статуту, а також питанню реєстрації сімейного фермерського господарства у статусі ФОП.
Начальник відділу Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Микола Семочко у своєму виступі наголосив на основних програмах підтримки для малих агроформувань з метою сприяння в реалізації їх підприємницьких ініціатив на державному та обласному рівні.
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Руслан Кунчак представив інформацію про діяльність інституту омбудсмена і представив позитивні приклади при сприянні у захисті прав власності громадян.
Учасники круглого столу обговорили також інші актуальні питання юридичних аспектів в сфері земельних відносин в Україні.