19 червня у Львові відбулося засідання Комісії Громадської ради з питань розвитку сільських територій і агропромислової політики.
Відкрив засідання голова Комісії Григорій Седіло, який проінформував присутніх представників громадських організацій щодо основних пріоритетних питань діяльності комісії в 2019 році. Серед пріоритетів передбачено розгляд питань розвитку галузей тваринництва, сприяння створенню сприятливого середовища для розвитку сімейних фермерських господарств, вирішення проблемних питань в сфері земельних відносин і посилення контролю за основними напрямами діяльності Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. Важливим напрямом діяльності є також створення передумов для розвитку бджільництва на регіональному рівні.
Про основні тенденції розвитку аграрного сектору області членів комісії проінформувала т.в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко. За інформацією Людмили Гончаренко, незважаючи на непрості погодні умови, агровиробники завершили весняну посівну кампанію на Львівщині і загалом площа ріллі в області становить майже 790 тис.га.
За підсумками перших п’яти місяців 2019 року агровиробникам області із бюджетів різних рівнів спрямовано майже 60 млн гривень. При цьому на фінансову підтримку аграріїв Львівської області передбачено в обласному бюджеті 20,6 млн грн, що на 1,1 млн грн більше порівняно із минулим роком на реалізацію нових напрямів підтримки – галузі бджільництво, рибництва та виробників органічної продукції.
З районних бюджетів на підтримку агровиробників передбачено в 2019 році 5,8 млн грн, з яких профінансовано 1,9 млн грн. Найбільший фінансовий ресурс на підтримку агровиробництва виділено в Дрогобицькому, Жовківському, Пустомитівському та Яворівському районах.
Відповідно до бюджетної програми «Надання кредитів фермерським господарствам» передбачено надання кредитів в розмірі до 500 тис грн із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до п’яти років. На минулому тижні вже сформовано реєстр із 20 фермерських господарств, які претендують на одержання фінансової підтримки у 2019 році.
Наприкінці минулого тижня на базі Львівського національного аграрного університету склали іспити майже 50 сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників області, що сприятиме подальшому підвищенню ефективності здійснення виробничої діяльності фермерами області.
Заступник голови Комісії Ігор Хміль проінформував присутніх щодо організаційних напрямів діяльності комісії і налагодженню ефективної моделі оперативного обміну інформацією відносно проблемних питань галузі.
Участь у засіданні комісії прийняли представники Аграрних палат Павло Музика та Ігор Вуйцик.
Наступне засідання комісії відбудеться у першій декаді вересня.