26 червня у селі Мокротин (Жовківського району) з ініціативи Львівської Аграрної палати відбувся тематичний круглий стіл для власників земельних паїв Жовківського та Кам’янка-Бузького районів на тему: «Роль громадських ініціатив в поширенні позитивного досвіду інформаційно-правового забезпечення громадян».
Із вітальним словом до учасників круглого столу звернувся голова управи Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик, який наголосив на важливості системного інформування жителів сільских територій та агроаиробників про новації земельного законодавства. Це дозволяє власникам паїв одержувати достатні додаткові доходи від ефективного землеволодіння, а агровиробникам – прогнозувати площу виробничих гектарів для посівів.
Фахівці Головного територпіального управління юстиції у Львівській області рпозповіли учасникам круглого столу про сучасні аспекти реєстрації прав власності на земельні ділянки, сервіс СМС-маяк “Земля”. Звернули увагу фахівці ГТУЮ області і на питання юридично коретного укладання договорів суборенди земельних ділянок.
Начальник відділу Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Олег Семочко розповів про програми підтримки агровиробників, звертаючи особливу увагу на програми підтримки фермерів, розвитку кооперативів, бджільництва та рибальства.
Актуальну інформацію про захист прав людини учасникам круглого столу повідомив представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львівській області Руслан Кунчак.
Сільські голови Мокротинської сільської ради Марія Кунта та Староскварявської сільської ради Василь Дзюб відзначили важливість проведення інформаційних круглих столів саме в селах, де є ініціатива, але іноді бракує фахових роз’яснень щодо юридичних аспектів для ефективного землекорстування.