12 вересня у м. Буськ із ініціативи Львівської Аграрної палати для агровиробників, власників земельних паїв та представників органів місцевого самоврядування Буського району відбувся круглий стіл на тему: «Роль громадських ініціатив в поширенні позитивного досвіду інформаційно-правового забезпечення громадян».
Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся керівник апарату Буської райдержадміністрації Євген Кичурчак, який наголосив на актуальності інформування сільського населення та агровиробників про актуальні аспекти земельного законодавства щодо важливих юридично-правових питань. При цьому аграрії Буського району є одними із найбільш потужних агровиробників Львівщини.
Голова управи Львівської Аграрної палати, голова Національної асамблеї аграрних палат України Ігор Вуйцик у своєму виступі окреслив актуальні питання щодо можливого відкриття ринку земель сільсгосппризначення і необхідні кроки щодо убезпечення прав власності на земельні ділянки. Актуальні питання стосувалися належного оформлення прав власності на земельні ділянки – невитребувані паї і відумерлу спадщину.
Начальник відділу Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Борушок розповіла присутнім про програми державної підтримки агровиробників області, зокрема які будуть діяти наступному році. У доповіді Т. Борушок також наголошувалося на питанні діяльності Антирейдерського штабу області і результати розгляду проблемних питань землекористування. У випадку спірних питань у сфері землекористування фізичні та юридичні особи можуть звернутися на телефони "гарячої" лінії регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств: +380983226573, +380975497118. Розповіла Т. Борушок учасникам круглого столу і про новації законодавства в сфері органічного сільськогосподарського виробництва.
Фахівець відділу Головного територіального управління юстиції у Львівській області Юрій Мокуш розповів учасникам круглого столу про те, що з січня 2019 року нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що обов’язково зазначається у договорі оренди земельної ділянки. Важлива увага приділялася належному оформленню договірно-правових відносин між орендарями землі та орендодавцями, строками завершення дії договорів оренди землі, порядку їх дострокового розірвання тощо.
Представник Уповноваженого Верховної Ради із прав людини в західному регіоні Дмитро Сагайдак розповів про особливості діяльності інституту омбудсмена. У своєму виступ Д. Сагайдак також розповів про результати розгляду інститутом омбудсмена скарг щодо порушення прав людини у сфері земельних відносин і нагляду за дотриманням прав людини.
Підсумковий захід проекту Львівської Аграрноїа палати відбудеться 12 листопада 2019 року в рамках Міжнародної агропромислової виставки “Євро Агро 2019”.