19 листопада у Львові відбувся круглий стіл з обговорення критеріїв спроможності формування об’єднаних територіальних громад та методики їх застосування. Участь у заході прийняли представники об’єднаних територіальних громад області, представники органів місцевого самоврядування, члени Львівської Аграрної палати.
Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський, представники депутатського корпусу, експерти реформи децентралізації.
За словами заступника міністра В.Негоди, місцеві вибори у 2020 році, мають відбутися на новій територіальній основі в основі якого стануть громади. Також він підкреслив, що спроможність громади - це, в першу чергу, її людські ресурси.
Перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський розповів, що в усіх районах області завершено обговорення проєкту адміністративно-територіального устрою. При цьому однак у двох районах області (Стрийському, Дрогобицькому) ще тривають консультації.
В рамках заходу експерт з децентралізації проекту DESPRO Павло Остапенко презентував присутнім методичні підходи до оцінки спроможності ОТГ Львівської області. При цьому власні пропозиції з питань бюджетного процесу керівникам міністерства представили голови ОТГ Львівщини.