20 листопада у Львові при підтримці Головного територіального управління юстиції у Львівській області відбулася панельна дискусія “Рейдерський закон в дії. Безпека бізнесу. Реєстраційні аспекти”.
В рамках виступу державний реєстратор Трускавецької міської ради Тарас Лужаниця розповів учасникам заходу про зміни в законодавстві із 2 листопада, які стали результатом прийняття змін до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності” від жовтня цього року. Суттєві зміни стосуються вчинення реєстраційних дій із документами підприємств організаційно-правової форми “Товариство з обмеженою відповідальністю”.
Адвокат Адвокатського об’єднання “KPLT” Вікторія Новосядло відзначила, що законодавчі зміни передбачають нотаріальне засвідчення документів для державної реєстрації в поєднанні з викладенням їх на нотаріальних бланках для додаткового ступеня захисту.
Тепер реєстратор обов’язково визначає також обсяг повноважень осіб, що підписують та подають документи для проведення державної реєстраційної дії, що направлені на набуття, зміну чи припинення речових прав фізичних та юридичних осіб та має перевірити наявність обтяжень на такі права у відповідних реєстрах.
Суттєво змінено порядок погодження договорів, які перевищують 50 % вартості активів Товариства з обмеженою відповідальністю та Товариства з додатковою відповідальністю.
Запроваджено також обов’язкове нотаріальне посвідчення договорів при відчуженні корпоративних прав.
Для спрощення діяльності бізнесу запроваджено також принцип екстериторіальності для державної реєстрації фізичних осіб-підприємців до будь-якого суб’єкта державної реєстрації в межах України як в електронній так і в паперовій формі.
Для юридичних осіб принцип екстериторіальності діятиме лише в разі подання електронної версії документів.
Членкиня правління відділення Нотаріальної палати України у Львівській області Владислава Дяків у своєму виступі представила інформацію про перелік документів, текст яких викладається на спеціальних бланках нотаріальних документів.
Владислава Дяків у своєму виступі також відзначила, що державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу в результаті нотаріальної дії здійснюється при видачі свідоцтва на право на спадщину на частку засновника (учасника) в статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (приватного підприємства, фермерського господарства), проводиться нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію, відразу підписання документу, що ним видається.
В рамках дискусійної панелі відбулися також фахові тематичні дискусії та обговорення.
Участь у заході прийняли члени Львівської Аграрної палати.