23 грудня у Львові із ініціативи голови управи Львівської Аграрної палати відбулося чергове засідання комісії з питань сільського розвитку і агропромислової політики Громадської ради при Львівській ОДА присвячене розгляду питання діяльності кадастрових реєстраторів області.
Із вступним словом до учасників засідання звернувся голова комісії Григорій Седіло, який окреслив поточну ситуацію у сфері землекористування на регіональному рівні в сільських територіях.
Начальник відділу Головного управління Держгеокадастру області Валентина Войтенкова розповіла, що станом на 20 грудня п.р. в Держкадастр внесено загалом інформацію про 1,14 млн земельних ділянок, зокрема про 123,3 тисяч ділянок в 2019 році із яких 86,2 % поступило через он-лайн сервіс.
Крім того, в грудні п.р. запрацювала громадська приймальна при ГУ Держгеокадастру області в якій громадяни можуть одержати актуальну інформацію.
Актуальну інформацію на засіданні комісії представила Юлія Шопська, яка наголосила на важливості підтримки розвитку фермерства в області і проведення широкої роз’яснювальної роботи при запуску ринку земель сільгосппризначення. Наголосила Юлія Шопська і на реалізації проєктів Світового банку на Львівщині, що дозволить впорядкувати земельні питання і доступ фермерів до актуальної інформації.
Заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор у своєму виступі наголосила на питаннях діяльності державних реєстраторів в регіоні, роз’яснила їхні права та обов’язки при здійсненні реєстраційних дій із земельними ділянками сільськогосподарського призначення.
Президент Львівської Аграрної палати Павло Музика відзначив важливість донесення до громадян інформації щодо ризиків втрати прав власності на земельні ділянки із 2025 року у випадку відсутності прав власності на землю.
Заступник начальника відділу Головного територіального управління юстиції області Ганна Гнатів актуалізувала питання контролю за діяльністю державних реєстраторів в області, яких є 85 на даний час, а також кроки для попередження земельного рейдерства.
Члени комісії також підтримали проєкт Програми розвитку рибальства та аквакультури у Львівській області на 2020-2025 роки.