Динаміка розвитку аграрного сектору України залежить значною мірою від законодавчого забезпечення та зменшення регуляторних бар’єрів.
З метою визначення існуючих нормативно-правових перешкод та необхідних кроків для їх усунення 4 червня у Львівському регіональному інституті державного управління НАДУ за ініціативи Кабінету Міністрів України проведено міжрегіональну відео-конференцію з обговорення проекту Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки щодо зменшення та відміни галузевого державного контролю.
Участь у конференції прийняли перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський, експерт Української аграрної асоціації Мар’ян Заблоцький, учасники з Дніпропетровської, Полтавської, Одеської, Чернігівської, Львівської та Харківської областей.
У своїй доповіді перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський зазначив вже зроблені кроки для спрощення умов ведення бізнесу шляхом відміни 50 процедур у земельній сфері, сертифікації продовольчих товарів, технічних вимог і їх приведення у відповідність до законодавства ЄС. Дані кроки дозволили поступово нарощувати експорт продукції аграрного сектору з України.
Учасники конференції запропонували практичні кроки для підтримки малих та середніх виробників сільськогосподарської продукції, оскільки через існуючу ситуацію з регуляторною політикою виробництво окремих видів аграрної продукції взагалі є недоцільним, причому незалежно від регіону.
Голова Львівської аграрної палати Павло Музика запропонував кроки для вирішення існуючих проблем власників земельних паїв, які дозволять швидше та прозоріше здійснювати облік прав власності на землю. Крім того, важливий наголос зроблено на необхідність побудови ефективної системи інформування малих та середніх виробників і розвитку дорадництва.
Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський відзначив позитивний досвід Львівщини щодо розвитку кооперації на селі і запропонував провести наприкінці червня захід Веукраїнського масштабу в регіоні для ознайомлення з цим досвідом представників інших областей України.
Участь у конференції прийняв також голова управи Львівської аграрної палати Ігор Вуйцик.