Сьогодні, 21 березня у приміщенні Львівського Національного Університету Природокористування розпочав свою роботу дводенний тренінг з надання сучасних дорадчих послуг у плодоовочевих ланцюгах доданої вартості.
Подія відбувається за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, Львівської Аграрної палати в рамках проєкту ЄС "Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні" (IPRSA).
Із вітальним словом до учасників заходу звернулась директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА, яка у своїй промові наголосила про важливість розвитку дорадництва у сучасних умовах сільського господарства.
"Збільшення запитів від аграріїв щодо отримання дорадчих послуг свідчить про постійну потребу господарств у професійній підтримці та консультаціях. В умовах швидкозмінного ринкового середовища, технологічних інновацій та вимог споживачів, аграрії відчувають необхідність у постійній підтримці з боку експертів з різноманітних галузей сільського господарства. Таке зростання інтересу до дорадництва свідчить про усвідомлення аграріями важливості збереження конкурентоспроможності та успішної адаптації до змін у галузі сільського господарства. Такі тренінги щодо аспектів дорадництва від представників європейських країн сприятимуть Львівським дорадникам отримати доступ до інформації про найкращі практики, новітні методи та інструменти, які можна адаптувати та застосовувати у власній роботі з аграріями",- наголосила Тетяна Гетьман.
Про основні напрями дорадчої діяльності Львівської Аграрної Палати розповів присутнім голова Управи Ігор Вуйцик. «Дорадча служба Львівської Аграрної палати має у своєму складі вже 25 професійних дорадників та експертів-дорадників які працюють у сфері агрономії, захисту рослин, аквакультури, бухгалтерського обліку, менеджменту, маркетингу, бізнес-планування, землекористування, юридичних послуг, тощо. Вже у цьому році до них звернулося за професійними послугами майже 25 фермерських та сімейних господарств і фізичних осіб, що планують розпочати власну справу. Послуги дорадників є затребуваними, відтак самі дорадники мають бути високопрофесійними і постійно навчатися та підвищувати свою кваліфікацію», - зазначив Ігор Вуйцик
В межах заходу представники проєкту IPRSA Річард Розвадовскі, Грем Дейл та Катерина Крикуненко поінформували учасників заходу щодо:
- впровадження системи поширення сільськогосподарських знань та інновацій AKIS;
- методів вирощування та захисту плодоовочевої продукції;
- технологій посадок, сортів та особливостей вирощування і догляду органічних ягід;
- можливостей використання штучного інтелекту (ШІ) для покращення консалтингових та дорадчих послуг.
22 березня тренінг продовжить свою роботу.