Загальна сума залученого грантового ресурсу в область — понад 15 млн. євро.
Учора, 18 квітня, у місті Кросно (Республіка Польща) відбулося засідання Моніторингового Комітету програми Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027». Учасники відібрали проєкти-переможці за пріоритетом «Довкілля» і затвердили для них фінансування.
«Львівщина отримає понад 15 мільйонів євро грантової допомоги на втілення екологічних проєктів. Серед областей на заході України Львівщина буде реалізовувати найбільше проєктів за Програмою Interreg NEXT Poland - Ukraine 2021-2027 у пріоритеті «Довкілля». 45% грантових коштів з тих, які отримає наша держава, підуть саме у нашу область. Йдеться про 16 проєктів, які подали громади та установи нашої області разом з партнерами», — зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
П'ять з 16 проєктів за пріоритетом «Довкілля» сприятимуть адаптації до зміни клімату, підвищуватимуть стійкість до стихійних лих і катастроф. Ціль інших семи проєктів — сприяння доступу до води та стале управління водними ресурсами. Чотири мають на меті посилити захист та збереження природи, біорізноманіття та зеленої інфраструктури.
У заході взяли участь заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула та директорка департаменту міжнародного співробітництва Львівської ОВА Ірина Бутинець.
«Цінно, що значна частина цих проєктів спрямована на реконструкцію чи будівництво очисних та каналізаційних споруд, фінансування яких завжди було одним з найбільш проблемних напрямів для громад. Цього разу профінансувати ці роботи можна за грантові кошти, — зазначила Христина Замула. — Очевидно, що у теперішніх умовах повномасштабної війни ні держава, ні громади не мають матеріальної спроможності виділяти кошти на розвиток чи суттєво покращувати життя своїх мешканців. Саме тому такі програми ЄС для нас дуже важливі. Це нагода й надалі створювати безпечні та сучасні умови для мешканців, якісно поліпшувати побут тих, хто щодня працює і сплачує податки у державну казну».
«Ми дуже задоволені результатом, бо зможемо залучити на Львівщину значну суму - більше ніж 15 мільйонів євро. Програма «Польща-Україна 2021-2027» охоплює шість українських областей, а 45% грантових коштів, закладених для них за пріоритетом «Довкілля», підуть у наші міста і села, — зазначила Ірина Бутинець. — Дякую громадам за активну участь в цьому конкурсі, ініціативність. Віримо в успішне втілення кожного проєкту».
Перелік проєктів переможців:
1. Проєкт «Разом за безпеку в транскордонній зоні», в якому бере участь Бродівська міська рада та АОМС «Єврорегіон-Карпати Україна». Проєкт передбачає будівництво Модульного Центру безпеки «Станіславчик» в місті Броди. Сума гранту для Львівщини - понад 500 тисяч євро.
2. Проєкт «Моніторинг якості необробленої води, що використовується для виробництва питної та рекреаційної води, на наявність хімічних та мікробіологічних небезпек, у тому числі збудників інфекційних захворювань, які є результатом людської діяльності», що реалізується ДУ Львівський обласний центр контролю за хворобами І профілактики МОЗ України. Проєктом передбачена закупівля лабораторного обладнання та транспортних засобів. Сума гранту для Львівщини — понад 1 млн євро.
3. Проєкт «Запобігання та усунення наслідків зміни клімату шляхом придбання транспортних засобів та пожежної техніки для гасіння лісових пожеж», що реалізується ГУ ДСНС України у Львівській області. Проєктом передбачено придбання спеціальних аварійно-рятувальних автомобілів та електрогенератора разом з транспортним причепом, а також навчання рятувальників. Сума гранту для Львівщини — майже 700 тис євро.
4. Проєкт «Спільні ініціативи для підвищення безпеки транскордонних територій, пов'язані зі стійкістю до зміни клімату - стихійних лих та пожеж», який реалізує Перемишлянська територіальна громада. Проєктом передбачаено придбання 3 пожежних автомобілів великої та середньої вантажопідйомності з комплектацією. Сума гранту для Львівщини — майже 900 тис. євро.
5. Проєкт «Леліс-Сколе, будівництво технічної інфраструктури та закупівля обладнання для ліквідації наслідків стихійних лих», що реалізується Сколівською територіальною громадою. Проєктом передбачена реконструкція споруд знезараження питної води в м. Сколе. Сума гранту для Львівщини — майже 1 млн євро.
6. Проєкт «Поліпшення якості природного середовища в прикордонній зоні в муніципалітеті Белжець та міській раді Белза», що реалізується Бельзькою територіальною громадою. В рамках проєкту в Бельзькі громаді буде побудовано каналізаційну мережу. Сума гранту для Львівщини — 1 млн євро.
7. Проєкт «Транскордонний розвиток системи водопостачання та водовідведення - Good Water Тичин – Пустомити», що реалізується КП «Пустомитиводоканал». Проєктом передбачена реконструкція водопровідної мережі у м. Пустомити. Сума гранту для Львівщини — майже 500 тис євро.
8. Проєкт «Транскордонне Розточчя – захист природного комплексу шляхом покращення управління стічними водами в місті Томашув-Любельський та окрузі Солонка», який реалізується Солонківською територіальною громадою. Проєкт передбачає будівництво очисних споруд у Солонківській територіальній громаді. Сума гранту для Львівщини — майже 1,5 млн євро.
9. Проєкт «Поліпшення транскордонної природоохоронної системи Карпат через розвиток інфраструктури водопостачання та каналізації – інтеграція курортних гмін Соліна та Східниці у боротьбу за чисте довкілля», який реалізує Східницька територіальна громада. Проєкт передбачає реконструкцію водопровідної мережі в м. Східниця. Сума гранту для Львівщини — майже 1 млн євро.
10. Проєкт «Поліпшення транскордонної системи захисту навколишнього середовища в м. Гарволін і гміні Седльце в Польщі та в м. Броди в Україні шляхом розвитку інфраструктури каналізації», який реалізує Бродівська територіальна громада та АОМС «Єврорегіон-Карпати Україна. Проєкт передбачає реконструкцію очисних споруд у місті Броди. Сума гранту для Львівщини — 1 млн євро.
11. Проєкт «Захист прикордонної річки Буг шляхом розширення санітарної мережі в прикордонних гмінах Долгобичув і Сокаль», що реалізується Сокальською територіальною громадою. Проєкт передбачає реконструкцію водонапірного насоса до очисних споруд у місті Сокаль. Сума гранту для Львівщини — понад 1 млн євро.
12. Проєкт «Чиста вода — розвиток сталого управління водними ресурсами в транскордонній зоні», який реалізує Рудківська територіальна громада. Проєкт передбачає будівництво каналізаційної мережі в м.Рудки. Сума гранту для Львівшини — понад 500 тис. євро.
13. Проєкт «Чистий Буг - спільна діяльність гміни Дрогичин та гміни Добротвір для захисту біорізноманіття долини Бугу», який реалізує Добротвірська територіальна громада. Проєкт передбачає доповнення інфраструктури поводження з відходами спеціалізованими сміттєвозами та встановлення 18 місць для сортування відходів, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. Сума гранту для Львівшини — майже 1 млн євро.
14. Проєкт «Транскордонне біорізноманіття - захист цінних природних територій у Стшижевіце, Хелмі, Львові та Зимній Воді», який реалізує Зимноводівська територіальна громада та РГ УГКЦ парафії Архикатедрального собору Святого Юра м. Львова. В рамках проєкту відбудеться закупівля обладнання для проведення робіт з утримання та консервації історичного парку в м. Зимна Вода, будівництво комплексного дитячого майданчика та вуличного спортзалу в парку в Зимній Воді, розробка документації для історичного парку садів собору Святого Юра у Львові. Сума гранту для Львівщини — майже 1,7 млн євро.
15. Проєкт «Захист біорізноманіття транскордонних територій України та Польщі від інвазійних популяцій борщівника (Heracleum) (NoHeracleumUA&PL)», який реалізує Львівська Аграрна палата та Львівський національний університет природокористування. Проєкт передбачає комплекс заходів з ліквідації борщівника. Сума гранту для Львівщини — майже 1,5 млн євро.
16. Проєкт «Розвиток зеленої інфраструктури на транскордонній території гміни Сєдльце, міста Городок та гміни Привільне», який реалізує Городоцька територіальна громада. Проєкт передбачає ревіталізацію існуючого парку у місті Городок з метою захисту та збільшення частки зелених насаджень. Сума гранту для Львівщини — понад 400 тис. євро.
Джерело: https://loda.gov.ua/allNews?authorId=70