3 червня 2024 року керівник Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик та офіцер з моніторингу Давид Кравченко провели моніторингову місію в рамках Програми інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН на теренах Тернопільщини.
Команда вибірково відвідала п’ять з понад 70 інституцій, які беруть участь у Програмі інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН. Представники ЛАП побували у Почаївській районній комунальній лікарні, Почаївському психоневрологічному будинку-інтернаті та Державному навчальному закладі "Почаївське вище професійне училище". Завершилася місія у місті Кременець, де учасниками програми є дві установи - Кременецька опорна лікарня Кременецької міської ради та Кременецький лісотехнічний коледж, який використовується як місце тимчасового проживання для 15 внутрішньо переміщених осіб з Сєверодонецька, Лисичанська та Мар’їнки.
Метою моніторингової місії було визначення ефективності надання продовольчої допомоги, її впливу на покращення якості життя внутрішньо переміщених осіб та інших потребуючих категорій населення. Тому члени моніторингової групи активно спілкувалися з безпосередніми отримувачами такої допомоги, цікавилися якістю харчування в закладах, розповідали людям, які отримують допомогу, про Програму інституційного харчування, яку впроваджує Всесвітня продовольча програма ООН, вислуховували потреби та побажання людей.
Також члени моніторингової групи зустрілися з керівниками установ, оглянули складські приміщення, приміщення для приготування та прийому їжі, місця розміщення інформаційних постерів.
У бесідах з керівниками відвіданих інституцій Ігор Вуйцик наголошував на важливості дотримання вимог зберігання продуктів, організації постійного контролю та забезпечення прозорості обліку і звітності по їх використанню, регулювання замовлень на поставку продуктів для того, щоб не було надлишку на складах а всі продукти використовувалися у встановлений термін придатності, вказаний у сертифікатах походження та якості. Також Ігор Вуйцик акцентував увагу на важливості розміщення інформаційних постерів у належних місцях для надання людям, які отримують допомогу, повної інформації щодо Програми інституційного харчування та можливості зворотного зв’язку через вільний доступ до безкоштовних гарячих ліній ВПП та ЛАП.
В результаті кільком інституціям були надані додаткові постери та рекомендації стосовно покращення складського приміщення, де це було релевантно.
Слід зазначити, що практично всі відвідані установи забезпечили належний рівень зберігання та використання продуктів, отриманих в рамках Програми інституційного харчування. Фідбек людей, які отримують допомогу, свідчить про регулярне використання цих продуктів для харчування та високу якість приготованих страв.
Однак, члени моніторингової групи зауважили, що безпосереднє спілкування з людьми, які отримують допомогу, є дуже важливим для поширення інформації про дію Програми інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН. Жива розповідь про перелік та якісні показники продуктів, які постачаються в інституції, інформація про кількість людей, які їх отримують, кількість установ, що приймають участь у Програмі, сприяє розумінню суті та масштабів гуманітарної діяльності Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні.
Відтак, у майбутніх моніторингових візитах представники Львівської Аграрної палати плануватимуть спілкування з отримувачами допомоги в усіх відвідуваних установах, де для цього є фактична можливість.