77 установ соціального спрямування у Тернопільській області є активними учасниками Програми інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН.
За 9 місяців поточного року вони отримали понад 340 тон продуктів довгострокового зберігання, які використані для приготування гарячого харчування людей, що перебувають у складних життєвих ситуаціях та потребують допомоги. Зокрема, це – внутрішньо-переміщені особи, люди з інвалідністю, хворі, самотні. Постачає продукти до цих інституцій Львівська Аграрна палата, яка виступає імплементуючим партнером Всесвітньої продовольчої програми ООН. Палата не лише займається постачанням продуктів, а й моніторить процес їх зберігання та використання, оцінює ефективність та корисність Програми.
16 жовтня офіцер з моніторингу та захисту Львівської Аграрної палати Давид Кравченко та регіональний координатор Денис Ветров відвідали 8 таких установ. Представники ЛАП з моніторинговою місією побували у БО «Дім милосердя», БСМ Карітас, Центрі надання соціальних послуг Бучацької міської ради, Бучацькій міській лікарні, КУ «Центр надання соціальних послуг Золотопотіцької селищної ради», Релігійній громаді церкви християн віри Євангельської м. Монастириська, Монастириській міській лікарні та Центрі надання соціальних послуг Монастириської міської ради.
Метою моніторингової місії була оцінка результативності Програми інституційного харчування та її вплив на рівень життя людей, які отримують допомогу. Моніторингова група активно спілкувалася з людьми, які отримують допомогу, цікавилася якістю харчування у закладах, надавала інформацію про Програму інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН.
При спілкування із керівниками закладів Давид Кравченко підкреслив важливість дотримання правил зберігання продуктів, забезпечення прозорого обліку та звітності щодо їх використання, необхідність розміщення інформаційних постерів, на яких зображено засоби зворотного зв’язку та заходи захисту від сексуальної екплуатації та наруги.
В.о. директора БО «Дім милосердя» Ірина Завінська розповіла, що завдяки участі у Програмі інституція забезпечує гарячим харчування 145 людей, 65 з яких є внутрішньо переміщеними особами. Для інституції участь у Програмі є істотно важливою, оскільки установа фінансується за кошти благодійників, а зекономлені кошти спрямовуються на закупівлю інших продуктів харчування, таких як м'ясо, молоко, овочі, тощо. Це дозволяє значно покращити якість харчування потребуючих.
Керівник Комунального некомерційного підприємства “Бучацька міська лікарня” Віталій Костянець поділився досвідом участі у Програмі інституційного харчування ВПП ООН, підкресливши, що станом на жовтень цього року лікарня забезпечує гарячим харчуванням 220 людей, 10 з яких - ВПО. Пан Віталій розповів, що кошти, які заощаджуються завдяки продуктам харчуванням, наданим ВПП ОНН, лікарня реалізує на інші потреб пацієнтів в тому числі на придбання інших продуктів харчування, медпрепаратів та покращення умов перебування людей.
Учасники моніторингової групи оглянули приміщення складу та кухні, ознайомилися з меню та поспілкувалися з працівникам. Оскільки візит проходив в час обіду учасники моніторингової групи мали можливість побачити, які страви отримували пацієнти, зокрема запашні булочки з борошна, яке надала ЛАП в рамках Програми інституційного харчування ВПП ООН. Слід зазначити, що працівники кухні відзначили дуже хорошу якість усієї отриманої продукції.
До слова, у всіх відвіданих установах дотримуються правил зберігання, використання та обліку отриманих продуктів. Всі продукти використовуються за призначенням. При спілкування з людьми, які безпосередньо отримують допомогу, представники моніторингової місії отримали лише позитивні відгуки про якість, смакові властивості та різноманітність страв, що готуються в установах.
Джерело: Львівська Аграрна палата