Тенденції в експорті та цінах на українську пшеницю продовжують викликати значний інтерес серед учасників ринку та аналітиків. Попри певну стриманість імпортерів, українські трейдери демонструють стабільний темп експорту.
Про це повідомляють аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію ВАР.
«Станом на 13 січня Україна експортувала майже 400 тис. тонн пшениці, і, за прогнозами, до кінця лютого цей показник може сягнути 1 млн. тонн. На тлі глобальних обмежень та квот, які впливають на пропозицію, ми бачимо стабільний експортний потенціал», – зазначили у ПУСК.
Одним із ключових факторів, що впливають на динаміку цін, є обмеження експорту російської пшениці. За словами аналітиків, трейдери поступово підвищують пропозиції. Умовна вартість пшениці в портах України коливається в межах $220–225 за тонну.
«Січень і лютий — це період, коли традиційно спостерігається максимум цін на пшеницю. Ми очікуємо, що умовна експортна ціна за третій клас може досягти $230 за тонну», – додали експерти.
Аналітики також підкреслили роль локальних факторів у підтримці цін. Згідно з укладеним меморандумом між Українською зерновою асоціацією та Міністерством сільського господарства, обсяг експорту пшениці не перевищить 16,2 млн тонн. Це дозволяє уникнути різких змін на внутрішньому ринку.
«Конкуренція між борошномелами та експортерами продовжує стимулювати локальний ринок. Це створює умови для стабільного зростання цін, особливо у зимовий період. На внутрішньому ринку умовні ціни за 2-3 клас пшениці знаходяться у діапазоні 9500-10300 грн/т, залежно від обсягів партій. Зараз важливо стежити за світовими трендами та квотами, щоб оптимально розподілити експортні обсяги», — вважають у ПУСК.
Найближчі два місяці можуть стати оптимальним часом для продажу пшениці.
«Ринок, скоріше за все, продовжить «підтягуватись» до кінця зими. Але варто бути готовими до потенційних коливань у березні-квітні, коли почне надходити інформація про стан нового врожаю», – резюмували аналітики.