21 жовтня рішенням Кабінету Міністрів України схвалено Концепцію державної цільової програми розвитку овочівництва до 2025 року, яка спрямована на розвиток галузі овочівництва та забезпечення населення високоякісною овочевою продукцією.
Реалізація Державної цільової програми розвитку овочівництва дозволить до 2025 року:
- Підвищити ефективність та конкурентну спроможність овочівництва шляхом забезпечення в повному обсязі населення високоякісною, доступною за ціною продукцією.
- Збільшити частку підприємств, що займаються виробництвом овочів, в тому числі сімейних фермерських господарств і сільськогосподарських кооперативів, а також створити відповідні спеціалізовані кластери.
На засіданні Уряду схвалено також Концепцію Державної цільової програми розвитку промислового картоплярства на період до 2025 року.
Реалізація Державної цільової програми розвитку промислового картоплярства дозволить до 2025 року:
- Наростити обсяг виробництва високоякісної насіннєвої та продовольчої картоплі на промислових площах у сільськогосподарських підприємствах, зокрема у насіннєвій картоплі в межах 456 тис. тонн та столовій картоплі і сировині картоплі на переробку в межах 1430 тис. тонн.
- Поліпшити матеріально-технічну базу сільськогосподарських підприємств, що забезпечить просування картоплі, вирощеної в промислових підприємствах на організований торгівельний ринок за стабільними цінами.
- Збільшити частку підприємств, що займаються виробництвом картоплі, в тому числі сімейних фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів і спеціалізованих підприємств, що займаються виробництвом органічної продукції, а також створити відповідні спеціалізовані кластери.
Рішенням Уряду також затверджено Порядок сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції. Рішення запроваджує в Україні власну систему сертифікації органічного виробництва.
Прийнята постанова затверджує Порядок сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, яким передбачається визначити:
- вимоги до сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції;
- порядок видачі сертифіката, його дубліката та форму.
В цей же день Кабмін розглянув та затвердив План заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.
Документ розроблено на виконання рішення Уряду про схвалення Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.
Основними елементами впровадження Плану заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу на період до 2030 року є прийняття законодавчих змін, якими буде передбачено:
- організацію об’єднань водокористувачів, яким можна буде передати управління гідротехнічною інфраструктурою;
- створення національного оператора зрошувальних систем, як суб’єкта господарювання, для ефективного управління інфраструктурою та залучення кредитних та інших коштів;
- модернізацію наявних систем та будівництво нових;
- ренатуралізацію земель, які наразі через зміни клімату потребують відновлення і, можливо, будуть повернуті до певного екологічно доброго потенціалу.
Джерело: www.me.gov.ua ; www.mepr.gov.ua