13 червня у Львівській Аграрній палаті при підтримці Проєкту ЄС “Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні” (IPRSA) та кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І. В. Поповича ЛНУВМБ імені С.З.Гжицького відбувся навчально - інформаційний тренінг “Належна аграрна практика та роль сільськогосподарського дорадництва в умовах війни та повоєнного періоду”.
Захід зібрав практикуючих дорадників, агровиробників, науковців з метою обговорення актуальних питань сільськогосподарського дорадництва та аналізу кращих аграрних практик на Львівщині.
У вітальному слові до учасників директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман підкреслила важливість розвитку сільськогосподарського дорадництва для підтримки малих та середніх господарств, що є актуальною європейською практикою.
Із вступним словом до учасників звернувся начальник управління Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз, який детально охарактеризував основні положення нещодавно презентованої Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року, орієнтовану на підготовку до вступу в ЄС.
Голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик актуалізував важливість взаємодії дорадчих служб на Львівщині та науковців задля ефективної імплементації найкращих практик розвитку агроформувань.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко окреслила комплекс актуальних питань щодо яких фермери потребують дорадчих послуг, зокрема із питань фінансово-кредитної підтримки та технологічного супроводу.
Заступник директора Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, Микола Савка відзначив основні кроки задля забезпечення збалансованого розвитку сільських територій та трансформації фермерських господарств в екологічно орієнтований та диверсифікований бізнес.
Заступник керівника Проєкту (IPRSA) Катерина Крикуненко актуалізувала питання стійкості агропродовольчого комплексу в умовах поствоєнного відновлення.
Президент Львівської Аграрної палати Павло Музика відзначив важливість інновацій в наданні соціально орієнтованих дорадчих послуг і підтримки малих сімейних фермерських господарств.
Експерт Проєкту (IPRSA) Річард Розвадовскі модерував груповий брейнстормінг щодо визначених особливостей впровадження належних аграрних практик фермерами різних галузевих виробничих спеціалізацій.
Успішне впровадження нових аграрних технологій, цікаві меркетингові підходи, розширення можливостей аграрного бізнесу з допомогою міжнародних грантових програм були презентовані учасникам тренінгу керівниками господарств - Тучак Людмилою, керівником ФГ «Добробут Вест»; Прокопенко Оксаною, генеральним директором ТОВ «Крафт Фуд Факторі», та Нагірним Євгеном, головою ФГ «Агроген»
Упродовж заходу відбувалися жваві тематичні дискусії.
Наприкінці заступник директора Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Микола Савка вручив професору Павлу Музиці нагороду “Почесна Грамота Президії Національної академії аграрних наук України” за суттєвий внесок у розвиток галузі завідувачу кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича. Всм учасникам навчально - інформаційного тренінгу організатори вручили сертифікати.