3 червня 2024 року моніторингова група Львівської Аграрної палати відвідала державний навчальний заклад «Почаївське вище професійне училище», що бере участь у Програмі інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН, у якому знайшли прихисток 15 людей, переміщених з окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Представники моніторингової групи оглянули приміщення для приготування їжі, склад, у якому зберігаються продукти, та поспілкувалися з людьми, які отримують допомогу. Відгуки людей були емоційними та щирими.
«Ми вже декілька місяців отримуємо харчування за цією програмою і, звісно, це суттєво допомагає. В перші місяці війни гуманітарною допомогою займалися багато організацій, але згодом, як нам казали, фінансування скорочувалося, допомога суттєво зменшувалася і врешті решт залишилася тільки ваша програма.
Ця програма дозволяє наочно зекономити на харчуванні, зрозуміло, що з огляду на розмір пенсій це стає критично важливим фактором. Але найважливіше, що в житті з’являється певна стабільність, принаймні впевненість в тому, що хоча б не загрожує голод. В умовах війни навіть це якось підвищує моральний стан людини. Я вважаю що це дуже важлива справа», - розповіла пані Світлана Шахматова з м. Краматорська.
Голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик при зустрічі з людьми, які отримують гуманітарну допомогу, акцентував увагу на важливій місії Всесвітньої продовольчої програми ООН. Зокрема, він наголосив на тому, що до початку війни українці були мало обізнані про гуманітарні програми ООН. В них практично не було потреби, тож і цікавість до цієї інформації була вкрай низькою. В 2014 році все змінилося. Внаслідок агресивних дій росії десятки тисяч людей опинилися в епіцентрі гуманітарної катастрофи.
24 лютого 2022 року стало мабуть найчорнішою датою в новітній історії незалежної Україні. Цього дня рф розпочала повномасштабну війну проти нашої країни. Зруйнована інфраструктура, падіння економіки, мільйони переселенців – величезна кількість людей опинилася на межі виживання.
Практично з перших днів війни ООН розгорнула в Україні багаточисельні місії по наданню гуманітарної допомоги, і одна з найважливіших це - Всесвітня Продовольча Програма ООН (ВПП ООН).
На сьогодні ця організація працює в багатьох напрямках по всій Україні. Один з напрямів – Програма інституційного харчування. У Львівській та Тернопільській областях цю Програму впроваджує співпрацюючий партнер ВПП ООН в Україні – Львівська Аграрна Палата, яка взяла на себе велику роботу пов’язані з логістикою, розподілом, та доставкою продуктів харчування довгострокового зберігання до установ, що опікуються внутрішньо переміщеними особами, інвалідами, сиротами. Продукти доставляються сьогодні в понад 170 інституції, а безпосередніми отримувачами такої допомоги щомісячно є 15 тис. осіб. Всього за шість місяців цього року команда Львівської Аграрної палати отримала та розподілила між установами-партнерами цих двох областей майже 500 тон продуктів харчування, які в подальшому використовуються для приготування їжі для потребуючих.
Таким чином програма націлена в першу чергу на забезпечення стабільного і достатнього харчування для найбільш незахищених верств населення. Годі й казати, як це важливо враховуючи сьогоднішні реалії, коли мільйони вимушених переселенців опинилися без будь-яких засобів існування. Не дивно, що ВПП ООН та її співпрацюючий партнер - Львівська Аграрна палата, стали доброю надією для багатьох людей, які через війну опинилися у складних життєвих умовах, та потребують захисту і допомоги.
Джерело. Львівська Аграрна палата