Вважаючи живе спілкування з людьми, які потребують допомоги під час криз, можливістю оцінки їх базових потреб і викликів, Львівська Аграрна палата проводить регулярні моніторингові поїздки до інституцій, які опікуються особливо вразливими категоріями населення.
Сьогодні, 14 серпня, відбулася така чергова поїздка. Голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик та регіональний координатор Анна Кущак побували у трьох інституціях, що опікуються дітьми та молоддю з інвалідністю і внутрішньо-переміщеними особами.
Відвідали ГО «Майстерня мрії» у місті Львові. Діяльність цієї інституції спрямована на соціалізацію молодих людей з ментальними розладами. У спеціалізованих фокус-групах їх підопічні вчаться обслуговувати себе в побуті, спілкуватися з оточуючими, опановують найпростішу домашню роботу. Так, під час візиту представники Львівської Аграрної палати мали нагоду побачити як ці молоді люди займалися прибиранням приміщень Майстерні мрії після ремонту. І робили це вони з великим ентузіазмом.
«Для наших вихованців, звісно, дуже важлива допомога, яку надає Всесвітня продовольча програма ООН. Завдяки тому, що ми отримуємо продукти, наші волонтери навчають їх готувати для себе різноманітну їжу та споживати її під час обіду, оскільки в офісі вони займаються цілий день. Але не менш важливими є й візити фахівців Львівської Аграрної палати, що привозять продукти, тому що спрацьовує механізм розвитку навичок спілкування, а це дуже необхідно для повноцінної соціалізації»,- зазначила фінансовий менеджер організації Маргарита Андрюхіна.
Офіс-менеджер Христина Щерба розповіла, що до участі у різноманітних програмах організації залучено 30 осіб з інвалідністю, які щоденно займаються у майстер-класах та мають спільні обіди, відтак продукти, отримані в рамках Програми інституційного харчування є дуже вагомим внеском у бюджет організації, що формується за рахунок благочинних внесків.
У Комунальному закладі Львівської обласної ради "Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр Святого Миколая" навчаються та проходять реабілітацію майже 290 дітей з фізичними та ментальними розладами, в тому числі 30 – внутрішньо-переміщених осіб. Центр з початку 2024 року є учасником Програми інституційного харчування.
« За період участі у Програмі Центр отримав понад 5 тон продуктів харчування довгострокового зберігання від Всесвітньої продовольчої програми ООН. Ми щиро вдячні за таку підтримку, адже маємо можливість покращити якість харчування наших учнів. Дуже добре, що в Україні працюють такі меценати», - зазначила Наталія Цимбалюк, директор БНРЦ Святого Миколая.
До слова, Центр розташований у мальовничому місці на березі ставка у Брюховичах і дітям там дуже комфортно. Незважаючи на те, що зараз період канікул, в установі організували літній табір і діти мають змогу відпочивати, плавати у відкритому басейні, займатися на спортивних майданчиках, брати участь у майстер-класах та інших літніх розвагах.
Дуже цікава зустріч відбулася у прихистку для внутрішньо-переміщених осіб, який організувала Благодійна організація «Благодійний фонд «Світлої мрії», який також розташований у Брюховичах. Там у модульних будинках та гарній старовинній будівлі майже серед лісу мешкають понад 60 людей, переселених з Донеччини, Харківщини, Херсонщини та Запоріжжя.
Пані Наталія Магдич, що переїхала з родиною з Херсонської області у прихистку виконує обов’язки комірника. На її відповідальності продукти харчування, засоби гігієни та інші засоби, необхідні для функціонування і побуту. Вона розповіла про жахіття, які довелося пережити її родині в окупації та постійно дякувала за те, що їх прихистили на Львівщині.
Пані Наталія зазначила, що багато молодих людей знайшли роботу і можуть себе забезпечити, однак більшість з тих хто приживає у прихистку – люди похилого віку та матері з малими дітьми. Вони не можуть працювати, живуть лише на кошти, які виділяє держава, тому допомога продуктами харчування для них є дуже потрібною, просто необхідною.
Під час зустрічі представники Львівської Аграрної палати багато спілкувалися з мешканцями модульного містечка, оглянули житлові приміщення, кухню, їдальню та склад. Присутні дякували за надану допомогу та висловлювали побажання щодо продовження гуманітарної співпраці.
«Щира дяка і низький уклін всім людям доброї волі які дбають про тих, хто потребує допомоги у цей важкий воєнний час. Нехай їхня доброта повертається сторицею», - додають у прихистку.
Джерело. Львівська Аграрна палата