23 серпня у модульному містечку, розташованому у мікрорайоні Сихів м. Львова, де проживає майже 1000 внутрішньо переміщених осіб, відбувся черговий навчальний захід: - інформаційна сесія щодо можливостей працевлаштування та бізнесу для постраждалого населення та розширення прав і можливостей жінок.
Захід провела Львівська Аграрна палата за сприяння Центру соціальної підтримки осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і внутрішньо переміщених осіб Львівської міської ради, в рамках Програми інституційного харчування ВПП ООН.
Метою заходу було підвищення обізнаності постраждалого населення, зокрема жінок, щодо можливостей працевлаштування та розвитку бізнесу, а також інформування отримувачів допомоги щодо механізмів захисту від СЕН та форм зворотного зв’язку. Захід спрямований на розширення прав і можливостей жінок через надання їм актуальної інформації та практичних порад, що сприятимуть їхньому соціально-економічному відновленню.
Під час інформаційної сесії голова Львівської Аграрної палати привітав усіх з Днем Державного прапора та Днем незалежності України. Доповідач ознайомив мешканців модульного містечка з дією Програми інституційного харчування, її цілями, місією та партнерами, розповів про досвід впровадження Програми у Львівській і Тернопільській областях.
Офіцер з моніторингу та захисту палати Давид Кравченко акцентував увагу присутніх на питаннях захисту людей, що отримують допомогу, від протиправних дій і запобігання СЕН, розповів про механізм звітування при виявленні таких порушень, заходи, які будуть прийняті у зв’язку з такими правопорушеннями. Також механізми зворотного зв’язку для людей, що отримують допомогу, були темою доповіді Давида Кравченка.
Спікер, експерт-дорадник Оксана Прокопенко поділилася своєю особистою історією життя у Кіровоградській області, роботу у великій компанії, планами на майбутнє, що водночас були зруйновані з приходом на українську землю великої війни. Пані Оксана з родиною змушена була залишити свій дім та переїхала у Львів. А далі були місяці очікувань, роздумів, вагань. Потім прийшло рішення: - розпочати власну справу.
«Так, спочатку було важко і страшно, - сказала пані Оксана. Не вистачало знань, бракувало досвіду, не знала де знайти фахових спеціалістів. Але вперто йшла до своєї мети. Просила порад, зверталася до органів влади, до міжнародних донорів. І все вдалося».
Зараз Оксана Прокопенко володіє компанією з виготовлення сирів та молочної продукції під торговою маркою «Лемберг Міт», співпрацює з великими торговими мережами у Львівській, Тернопільській, Дніпропетровській та Харківській областях. У штаті компанії 15 співробітників, функціонує сирний цех, а з 2023 року – молочна ферма, є окремий підрозділ, що займається дистрибуцією. І є амбітні плани на майбутнє.
«Я впевнена, що своєю історією успіху зможу надихнути жінок, котрі як і я, опинилася у складних умовах, розпочати нову сторінку свого життя вже і тут, користуючись всіма можливостями, які є у держави, використовуючи допомогу міжнародних донорських організацій та опираючись на свій власний досвід, вміння та здібності. Потрібно лише перебороти внутрішню невпевненість та зробити перший крок. Я це точно знаю!» - додає пані Оксана.
Захід завершився, але обговорення тривало ще понад годину. Учасники ділилися своїми проблемами, просили порад і консультацій та дякували за цікаві і практичні кейси.
Джерело: Львівська Аграрна палата