Під час реалізації Програми інституційного харчування Львівська Аграрна палата має намір відвідати всі установи, що приймають участь у Програмі. Відтак, 23 вересня офіцер з моніторингу Кравченко Давид побував у 8 інституціях, що розташовані на території Яворівського району. Місія організована з метою ознайомлення з діяльністю установ, отримання відгуків про ефективність Програми та безпосереднього спілкування з людьми, які отримують допомогу.
У Новояворівській лікарні ім.Ю.Липи використовують продукти, отримані в рамках Програми, для харчування орієнтовно 350 пацієнтів щоденно. У вересні лікарня отримала понад дві тони продуктів довгострокового зберігання – круп, борошна, цукру, олії, що становить вагому економію бюджетних коштів.
«Отримані продукти сприяють економії та дають можливість готувати достатньо корисних страв, оскільки продукти вітамінізовані і високої якості. Тому лікарня має змогу значно покращити та урізноманітнити харчування пацієнтів. І не лише за рахунок продуктів, які постачаються, а й через вивільнені кошти, які спрямовуються на придбання більшої кількості та асортименту м’ясних і молочних продуктів, фруктів та овочів»,- розповіла дієтсестра Наталія Форостяк.
Краковецький навчально-реабілітаційний центр з поглибленою професійною підготовкою також учасником Програми інституційного харчування. Центр працює задля забезпечення права на освіту для дітей з особливими освітніми потребами та складними вадами розвитку, а також сприяє їхній інтеграції в суспільство через комплексні реабілітаційні заходи.
«Співпраця з Львівською Аграрною палатою в рамках Програми інституційного харчування ВПП ООН є неабиякою допомогою для дітей, які її потребують, оскільки зекономлені кошти заклад спрямовує на імплементацію заходів покращення умов їх перебування та реабілітації. На даний час у Центрі перебуває 60 дітей, і установа активно працює над забезпеченням якнайкращих умов для їх навчання і соціалізації», - зазначають у навчально-реабілітаційному центрі.
Моніторинговий візит у Яворівській центральній районній лікарні проходив під час обіду, то ж Давид Кравченко мав можливість побачити, які ж страви приготували працівники кухні для пацієнтів. У меню – гречана каша, гороховий суп та салат з буряка. Персонал відзначив хорошу якість продуктів, та продемонстрував умови їх зберігання і обліку.
Ще офіцер з моніторингу в цей день відвідав КНП ЯМР ЛО "Яворівська ЦРЛ", КНП Яворівської міської ради Львівської області «Немирівська міська лікарня», КНП "Рава-Руська лікарня" Рава-Руської міської ради. Відділення паліативного догляду, КЗ ЛОР "Монастироцький психоневрологічний інтернат", Комунальний заклад Львівської обласної ради "Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр "Злагода", зустрівся з керівниками установ, оглянув складські приміщення, приміщення для приготування та прийому їжі, місця розміщення інформаційних постерів.
У бесідах з керівниками відвіданих інституцій Давид Кравченко наголошував на важливості дотримання вимог зберігання продуктів, організації постійного контролю та забезпечення прозорості обліку і звітності по їх використанню, регулювання замовлень на поставку продуктів для того, щоб не було надлишку на складах а всі продукти використовувалися у встановлений термін придатності, вказаний у сертифікатах походження та якості. Також Давид Кравченко акцентував увагу на важливості розміщення інформаційних постерів у належних місцях для надання людям, які отримують допомогу, повної інформації щодо Програми інституційного харчування та можливості зворотного зв’язку через вільний доступ до безкоштовних гарячих ліній ВПП та ЛАП.
Слід зазначити, що практично всі відвідані установи забезпечили належний рівень зберігання та використання продуктів, отриманих в рамках Програми інституційного харчування. А відгуки людей, які отримують допомогу, свідчить про регулярне використання цих продуктів для харчування та високу якість приготованих страв.
До слова, моніторингові місії є важливими не лише для перевірки відповідності закладів вимогам Програми щодо складських приміщень та умов зберігання продукції, а й для безпосереднього спілкування з персоналом та отримувачами допомоги, що дозволяє виявити недоліки, які потребують виправлення, а також оцінити ефективність Програми.
Джерело: Львівська Аграрна палата