2022 рік.
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ДОРАДНИЦТВО ТА УЧАСТЬ У ГРОМАДСЬКИХ РАДАХ.
Надано дорадчі послуги 96 фермерським господарствам Львівщини з питань агрономії, бухгалтерського обліку, бізнес-планування, подання грантових заявок;
16 лютого 2022 року голова Управи Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик включений до складу Громадської ради при головному управлінні ДПС у Львівській області
УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ АГРАРНИХ ЗАХОДАХ
09 лютого 2022 року уповноважені Львівської Аграрної палати взяли участь у засіданні робочої групи з створення моделі АКІS для України. Обговорювали ключові питання інтегрованого підходу щодо підтримки модернізації, інновацій та потоків знань через які фермери зможуть черпати інформацію для прийняття швидких і правильних рішень.
01 квітня 2022 року у Львівській області, перебувала делегація з Люблінської сільськогосподарської палати, яку очолив її президент Густав Єдреєк. В складі делегації був головний редактор аграрного видання «Тop agrar POLSKA» Кароль Буйочек. Делегація прибула до Львівської Аграрної палати з метою обговорення гуманітарної співпраці, пов’язаної з воєнною агресією росії проти України. На зустрічі з представниками Львівської Аграрної палати обговорювалися напрями технічної допомоги фермерам Львівщини. Також учасники делегації передали Львівській Аграрній палаті продукти харчування та засоби особистої гігієни для людей, що постраждали внаслідок воєнних дій.
2-3 липня в Люблінському воєводстві Польщі відбулася ХХХIV Сільськогосподарська виставка кормів, тварин та техніки в м. Ситно. Участь у заходах виставки прийняло керівництво Львівської Аграрної палати та уповноважені представники.
ГУМАНІТАРНА ДІЯЛЬНІСТЬ, ПОВ’ЯЗАНА З ВИКЛИКАМИ ВОЄННОЇ АГРЕСІЇ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ.
Гуманітарна підтримка фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств:
20 фермерським господарствам надано 95 тон насіннєвої картоплі. Донорська організація – Міністерство сільського господарства Республіки Франція. Дія проекту – 06.04.2022 – 07.04.2022.
Надано 113 фермерським господарствам Львівщини 2451 посадкових одиниць насіння кукурудзи. Донорська організація – ТОВ «Монсанто насіння». Дія проекту – 21.04.2024 – 27.04.2024.
210 сільськогосподарським підприємствам та фермерським господарствам надано посадковий матеріал – 36,7 тон насіння озимої пшениці, 17,4 тон насіння кукурудзи, 12 тон насіння сої, 17,4 тон насіння соняшника і 5 тон насіння суміші трав. Донорська організація – компанія “SAATBAU LINZ”, Австрія. Дія проекту 25.04.2022 – 28.04.2022.
5 тон насіння суміші трав надано фермерам Макарівського району Київської області. Донорська організація – компанія “SAATBAU LINZ”, Австрія. Дія проекту 25.04.2022 – 28.04.2022.
18 фермерським господарствам та сімейним фермерським господарствам надано 20 тон насіннєвої картоплі. Донорська організація – Централ Плейнс Груп та Meijer potato. Дія проекту – 02.05.2022 – 03.05.2022.
Проект «ХЛІБ ЗАРАДИ МИРУ В УКРАЇНІ» № 01/09-2022 від 21 вересня 2022 року
-72 малим сімейним фермерським господарствам Львівської області надано насіння трав та озимої пшениці. Всього роздано 28 тон озимої пшениці та 2,4 тони насіння трав. Донорська організація - Неприбутковий соціальний кооператив «PAUSA CAFÉS.C.S.SOCIAL CO OPERATIVE» Італія.
Дія проекту - 01.09.2022-30.10.2022. Сума проекту – 16000,00 ЄВРО.
Гуманітарна підтримка соціально вразливих категорій населення та установ, що ними опікуються.
- Угода GRANT SUBAWARD MERCY CORPS GLOBAL Action-23888S001LA C -Ukraine Action-23888S001
Надано гуманітарну допомогу продуктами харчування та гігієни особам які потерпіли внаслідок війни у Миколаївській обл. Кінбурнська коса; Миколаївська обл. м. Южноукраїнськ; Сумська обл. Охтирка, Лебедин та Тростянець; Чернігівська обл.,Чернігівський р-н, Киселівська ТГ с. Киселівка. Донорська організація - Mercy Corps. Дія проекту - 07.03. 2022 - 08.04.2022. Сума проекту - 4500,00 доларів США;
- Угода DRC № EEC-2022-018 від 25.03. 2022
Надано гуманітарну допомогу продуктами харчування та гігієни, а також комплектами постільної білизни для ВПО які прибули у Львівську область та проживають в 7 територіальних громадах. Донорська організація - Delegation of the Danish Refugee Council in Ukraine(DRC). Дія проекту - 25.03. 2022 - 01.06.2022. Сума проекту – 21000,00 доларів США;
- Реагування у надзвичайній ситуації в Україні LAC-Реагування в Країні- 33773S228
Надано гуманітарну допомогу продуктами харчування , засобами гігієни, та обладнанням (електро генератори, бензопили, павербанки) для ВПО які потерпіли внаслідок війни таким установам: Ніжинська військова адміністрація Чернігівської обл, Лебединська міська рада Сумської обл. Таврійська сільська рада, Запорізького району Запорізької області Тересвянська селищна рада,Тячівського району, Закарпатської обл, Вапнярська селищна рада Тульчинського району Вінницької обл. Донорська організація - Mercy Corps. Дія проекту - 22.04. 2022-22.06.2022. Сума проекту - 48175,00 доларів США;
- GCP/UKR/012/EU «Інклюзивний, конкурентоспроможний та сталий розвиток ланцюга вартості для сільського, рибного та лісового господарства»
Підтримка сільськогосподарського виробництва для покращення наявності продуктів харчування та доступу до продовольства у 6 територіальних громадах Львівщини. Роздано 1000 домогосподарствам набори насіння овочевих культур та 265 домогосподарствам - насіннєву картоплю.
Донорська організація - Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Дія проекту - 11.04.2022 - 30.09.2022. Сума проекту - 20780,00 доларів США
- Проект «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС) для надання міжсекторальної екстреної допомоги ВПО та постраждалим від конфлікту особам в Україні».
Надано гуманітарну допомогу продуктовими наборами для харчування та гігієни 2 тисячам ВПО які потерпіли внаслідок війни у 5 громадах Сумської області: Великописарівська ТГ, Миропільська ТГ, Новослобідська ТГ- Шалигінська ТГ ,Зноб-Новгородська ТГ та у 5 громадах Чернігівської області: Сосницька ТГ, Дмитрівська Новгород-Сіверська, ТГ Срібнянська ТГ, Іванівська ТГ. Донорська організація - Delegation of the Danish Refugee Council in Ukraine(DRC). Дія проекту - 15.10.2022-30.03.2023. Сума проекту - 60400,00 доларів США
Зустріч з керівництвом Сумської ОВА
Зустріч з керівництвом Чернігівської ОВА
ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ.
- Проведено 4 засідання Правління Львівської Аграрної палати.
2023 рік.
ДОРАДНИЦТВО.
Надано дорадчі послуги 59 фермерським господарствам Львівщини з питань аквакультури, агрономії, бухгалтерського обліку, бізнес-планування, подання грантових заявок;
2. УЧАСТЬ У НАУКОВИХ, ІНФОРМАЦІЙНИХ ТА МІЖНАРОДНИХ ЗАХОДАХ.
2 березня представники Львівської Аграрної палати прийняли участь у роботі конференції «Нові можливості для крафтових виробників», що проходила у музейно-культурному комплексі «Львіварня».
8 червня у Львові відбувся Західноукраїнський Експортний Форум – майданчик для презентації експортної продукції та обговорення тенденцій українського експорту в країни ЄС та нові ринки. У форумі взяли участь представники Львівської Аграрної палати.
1-2 липня 2023 року уповноважені Львівської Аграрної палати, на запрошення партнерів з Люблінської Ізьби Рольнічої, відвідали XXXV Cільськогосподарську виставку тварин, кормів та техніки в Ситно, Замосць, Республіка Польща.
15-16 вересня Львівська Аграрна палата провела міжнародну конференцію «Нові виклики та можливості для співпраці в аграрній галузі у час війни. 25 років разом з Львівською Аграрною палатою».
Учасники конференції обговорили актуальні питання інституційних змін у сільському господарстві України під час війни; пошуку нових шляхів і можливостей міжнародного співробітництва в аграрній галузі: досвіду громадських інституцій у досягненні позитивних результатів реформування аграрного сектору та їх впливу на формування аграрної політики в Україні. У конференції взяли участь: Перший Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, високопосадовці Львівської обласної військової адміністрації та Львівської обласної ради, представники наукових установ, представники міжнародних програм і проектів в Україні, фермери, керівники сільськогосподарських підприємств, уповноважені представники Львівської Аграрної палати та Аграрних палат п‘ятнадцяти областей України. Для участі у конференції прибули делегації представників аграрного сектора з Польщі, Італії, Франції та Чехії. В часі конференції прийнято звернення до Президента України про необхідність внесення змін до законодавчих актів щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення та щодо удосконалення правил землекористування. Також під час конференції було підписано Меморандум про співпрацю щодо підвищення правової свідомості та інформування громадян з питань захисту біорізноманіття транскордонних територій України та Польщі від популяції борщівника Сосновського з 9 територіальними громадами Карпатського регіону Львівщини, Львівською Аграрною палатою та Львівським національним університетом природокористування.
26 вересня за ініціативи Львівської Аграрної палати та підтримки Проєкту ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA) відбулась зустріч у форматі круглого столу з питань діяльності АКІС в Україні для підтримки сталого розвитку дрібних фермерських господарств. Участь у заході взяли фермери, сільськогосподарські дорадники, члени Львівської Аграрної палати, а також науковці.
13 жовтня у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького відбувся круглий стіл на тему: «Інноваційна модель сталого розвитку аграрного підприємництва для забезпечення продовольчої безпеки у поствоєнний період».
Участь у заході прийняли агровиробники науковці представники органів державної влади та представники Львівської Аграрної палати.
14 жовтня за сприяння Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН ФАО (FAO) та департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації відбулася конференція «Всесвітній день продовольства». Представники Львівської Аграрної палати, фермери Львівщини, представники органів місцевого самоврядування та влади, а також громадськість дискутували щодо перешкод, можливостей та перспектив розвитку аграрного сектору в умовах війни, розвитку сільських територій, ощадливого управління водними ресурсами у сільському господарстві.
28 листопада в Україні відбувся навчально-інформаційний захід «Агровиробництво та сільський розвиток. Пріоритети під час підготовчого етапу вступу до ЄС. Практичні аспекти для фермерів». Даний захід організовано проектом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA) у співпраці з іншими проектами та програмами міжнародної технічної допомоги та за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. Одним із спікерів стала уповноважена Львівської Аграрної палати Ганна Гнатів, яка окреслила актуальну інформацію про орендні земельні правовідносини у сільському господарстві: практичні поради під час воєнного стану. Представники Львівської Аграрної палати також були учасниками заходу.
Гуманітарна діяльність, пов’язана з викликами воєнної агресії росії проти України.
3.1.Гуманітарна підтримка фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств:
Проект «ХЛІБ ЗАРАДИ МИРУ В УКРАЇНІ» № 01/03-2023 від 01 березня 2023 року - упродовж 9 місяців Львівська Аграрна палата закуповувала у фермерських господарствах Львівщини продукти харчування для прихистку внутрішньо-переміщених осіб. Закуповувалися сири, соки, фрукти, мед, м’ясні вироби, яйця та печиво. Донорська організація - Неприбутковий соціальний кооператив «PAUSA CAFÉS.C.S.SOCIAL CO OPERATIVE» Італія. Дія проекту - 01.03.2023-30.12.2023. Сума проекту – 15000,00 ЄВРО.
Проект «ХЛІБ ЗАРАДИ МИРУ В УКРАЇНІ» № 02/09-2023 від 28 вересня 2023 року - 80 малим сімейним фермерським господарствам Львівської області надано насіння трав та озимої пшениці. Всього роздано 38 тон озимої пшениці та 2,7 тони насіння трав. Донорська організація - Неприбутковий соціальний кооператив «PAUSA CAFÉS.C.S.SOCIAL CO OPERATIVE» Італія. Дія проекту - 28.09.2023-30.10.2023. Сума проекту – 23000,00 ЄВРО.
3.2.Гуманітарна підтримка соціально вразливих категорій населення та установ, що ними опікуються.
- Проект «Надзвичайна продовольча безпека та допомога людям, які постраждали від конфлікту у Львівській області».
2150 особам в 11 територіальних громадах Львівської області з числа ВПО та іншим постраждалим від воєнної агресії росії в Україні роздано іменні сертифікати «Благо» на суму 12 тис. грн. кожен для придбання сільськогосподарського реманенту та будівельних матеріалів у мережі торгівельних центрів Епіцентр К. Загальна вартість наданої допомоги склала 258000000 гривень. Донорська організація - Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Дія проекту - 17.01.2023-30.04.2023
- Проект «Надзвичайна продовольча безпека та допомога людям, які постраждали від конфлікту у Львівській області».
Тисяча домогосподарств, що утримують свиней і курей у 31 територіальній громаді Львівщини отримала 312 тонн збалансованих кормів та кормових і вітамінних добавок. Донорська організація - Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Дія проекту - 17.01.2023-30.08.2023.
4.ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ.
Загальні збори уповноважених представників Львівської Аграрної палати;
Проведено 3 засідання Правління Львівської Аграрної палати.