Спеціалізовані дитячі установи, що опікуються дітьми з інвалідністю, дітьми-сиротами, та дітьми, позбавленими батьківського піклування, також є учасниками Програми інституційного харчування.
17 жовтня офіцер з моніторингу та захисту Львівської Аграрної палати Давид Кравченка відвідав 4 таких інституції у Тернопільській області. Це, зокрема, Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр "Мати і дитина", Тернопільська спеціальна школа Тернопільської обласної ради, Тернопільський обласний комунальний заклад соціальної підтримки та виховання дітей і Тернопільський навчально-реабілітаційний центр.
Усі відвідані заклади вузькоспеціалізовані. До прикладу, Тернопільська спеціальна школа Тернопільської обласної ради займається навчанням і вихованням діток з порушеннями слуху та мовленням. У школі опікуються 150 дітками, 16 з яких – ВПО. Директор Оксана Рудник поділилася методиками виховання та навчання дітей, описала процес харчування та акцентувала увагу на підтримці Всесвітньої продовольчої програми, оскільки дана допомога значно покращує харчування дітей – зменшення видатків на базові продукти дозволяє значно урізноманітнити раціон харчування дітей. На зекономлені кошти школа має можливість закуповувати м’ясо, рибу та фрукти.
«Щира дяка усім, хто впроваджує цю Програму, завдяки якій наші вихованці отримують збалансоване та поживне харчування, що в свою чергу покращує якість життя і навчання усіх діток», - зазначила пані Оксана.
У Тернопільському навчально-реабілітаційному центрі 146 дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі 8 - ВПО, отримують якісну освіту та розвивають свої навички для подальшого життя у суспільстві. Педагоги й медики використовують сучасні методи навчання і лікування, фізичну, психологічну та соціальну реабілітацію, співпрацюючи з державними та громадськими організаціями. Завдяки співпраці з ЛАП у межах Програми інституційного харчування ВПП, ООН, заклад щомісячно безкоштовно отримує понад 800 кілограмів продуктів для базового харчування. Це – крупи, макарони, борошно та олія. Завдяки цій допомозі інституція може ефективніше працювати, спрямовуючи зекономлені ресурси на інші потреби дітей.
Директор Центру Ірина Король зазначила, що це дуже суттєва допомога для Центру і висловила побажання щодо продовження співпраці у наступному році.
Тернопільський обласний комунальний заклад соціальної підтримки та виховання дітей надає прихисток 15 діткам, з яких 4 – внутрішньо-переміщені особи. Заклад призначений для виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шкільного віку.
«Діти перебувають тут під час здобуття базової або повної загальної середньої освіти, а при потребі – до досягнення повноліття» – розповів директор закладу Василь Леськів. «Львівська Аграрна палата у співпраці з Всесвітньою продовольчою програмою ООН упродовж року на постійній основі забезпечує наш заклад продуктами харчуванням. Це дуже велика допомога, всі продукти свіжі та високої якості, на користь нашим вихованцям. Завдяки регулярним поставкам продуктів ми можемо коригувати наш бюджет та витрачати більше коштів покращення якості проживання дітей у нашому закладі», - додав Василь Леськів.
Джерело: Львівська Аграрна палата