22 листопада 2024 року керівник Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик та офіцер з моніторингу Давид Кравченко провели моніторингову місію в рамках Програми інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН в межах міста Львова.
Моніторингова команда відвідала чотири інституції, які беруть участь у Програмі інституційного харчування ВПП ООН, а саме: КЗ ЛОР «Львівський науковий ліцей № 1 імені Б. І. Антонича», КНП ЛОР "Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр", КНП ЛОР "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" та КЗ ЛОР "Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр "Оберіг".
Директор наукового ліцею № 1 Орест Іваськів розповів, що заклад опікується та забезпечує гарячим харчуванням 60 діток. Пан Орест наголосив, що призначенням школи є відновлення і зміцнення здоров’я дітей, загальноосвітня підготовка та пропаганда ідей реабілітаційної педагогіки, оскільки заклад не тільки надає освітні а і медико-психологічні послуги. Завдяки допомозі ВПП ООН школа має змогу скерувати збережені на харчуванні кошти на ремонт та покращення умов проживання дітей у комунальному закладі.
Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня є провідним медичним закладом, який надає високопрофесійну психіатричну допомогу та підтримку пацієнтам з різними психічними потребами і це не тільки медична допомога, а й підтримка в емоційному та соціальному аспектах. Лікарня вже 11 місяців приймає участь у Програмі Інституційного харчування. За цей час установа отримала понад 5 тон продуктів харчування довгострокового зберігання вартістю майже 1.7 млн.грн. Старша медична сестра лікарні Ольга Куриляк поділилася враженнями від співпраці з Всесвітньою продовольчою програмою ООН та Львівською Аграрною палатою.
«Лікарня отримує вагому допомогу в рамках цієї програми. Інституція надає щоденне гаряче харчування орієнтовно 770 особам щомісячно. Ми можемо планувати закупівлі інших необхідних товарів, знаючи, що отримаємо регулярне постачання визначеної кількості високоякісних продуктів. Це дає змогу покращити раціон пацієнтів, а відтак якість їх перебування в установі», - наголосила Ольга Куриляк.
Під час візиту члени моніторингової місії оглянули приміщення складу, кухню та поспілкувалися з персоналом.
Львівський обласний кардіологічний центр спрямовує свою діяльність на надання сучасних високотехнологічних послуг у сфері кардіології та кардіохірургії, охоплюючи стаціонарну, консультативну й діагностичну допомогу для дорослих пацієнтів. Центр приймає приблизно 300 пацієнтів кожного місяця. Дієтсестра центру Галина Бешлей підкреслила високу якість продуктів, отриманих від ВПП ООН у рамках Програми інституційного харчування. Також, пані Галина зауважила, що лікарня не має можливості робити власну випічку, а згідно вимог до дієтичного харчування пацієнтів в меню майже не використовується борошно, тому нагромаджуються його залишки, в той час, які інші продукти вже використані. Відтак лікарня не може отримати необхідних продуктів тому що не використала всі запаси борошна. Галина Бешлей запропонувала внести зміни до продуктового кошика, зменшивши кількість борошна, яке замінити крупами.
Навчально-реабілітаційний центр "Оберіг", створено для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами, зокрема з комплексними порушеннями розвитку, на здобуття освіти, інтеграцію в суспільство та всебічний розвиток. Зокрема, Центр працює з дітьми, які мають інтелектуальні порушення, поєднані з мовленнєвими вадами, синдром Дауна, розлади спектру аутизму з важкими порушеннями мовлення, інтелектуальні порушення, ускладнені психоорганічним синдромом, інтелектуальні порушення у поєднанні з когнітивними й поведінковими розладами.
Директор інституції Мирослава Ліпіцька подякувала Всесвітній продовольчій програмі ООН і Львівській Аграрні палаті за допомогу в організації якісного і корисного харчування для 110 діток, 15 з яких є внутрішньо переміщеними особами.
«Під час війни такі заклади як наш Центр є істотно важливими, оскільки все більше діток приїжджає сюди з територій України, де тривають активні бойові дії. І всебічна підтримка цих закладів є важливим компонентом для адаптації дітей, які пережили страхіття війни, до нових умов проживання. А забезпечення якісного та повноцінного харчування безумовно є пріоритетним. – наголосила Мирослава Ліпіцька. Ми щиро вдячні благодійникам за надані продукти і докладемо всіх зусиль для розбудови нашої співпраці у майбутньому»,- додала пані Мирослава.
Учасники моніторингової місії оглянули приміщення складу, кухню, ознайомилися з меню та побували в їдальні під час обіду.
Джерело: Львівська Аграрна палата