28 листопада 2024 року представники Львівської Аграрної палати побували з моніторинговою місією у соціальному закладі, де харчуються потребуючі особи, яким опікується ГО «Моя незалежна країна», що є учасником Програми інституційного харчування ВПП ООН.
Завдяки їх зусиллям щоденно гарячі обіди отримують майже 400 людей, що потребують допомоги. Це – люди з інвалідністю, одинокі особи похилого віку, люди, що мають хворобливі залежності, внутрішньо-переміщені особи.
Голова організації Віталій Суйсіта, який переїхав до Львова з тимчасово окупованої території, розповів, що опікується потребуючими уже два роки. Волонтери організації роздають гарячі обіди на трьох локаціях і щоденно харчують до 350 осіб. Окрім того, організація опікується двома реабілітаційними центрами, де відновлюються, постійно проживають та харчуються нарко-, та алкозалежні особи.
Також пан Віталій зазначив, що наданих в рамках Програми інституційного харчування продуктів не завжди вистачає, щоб готувати їжу цілий місяць, та звернувся з проханням про збільшення кількості наборів продуктів до 350 штук.
Представники ЛАП відвідали соціальний заклад якраз під час обіду, відтак мали можливість побачити які страви готуються, безпосередньо поспілкуватися з людьми, що отримують допомогу, оглянути кухню і приміщення для зберігання продуктів.
Голова ЛАП Ігор Вуйцик розповів присутнім про Програму інституційного харчування ВПП ООН, які саме продукти постачає Львівська Аграрна палата для їх харчування, поцікавився якістю приготовленої їжі а також відповів на питання присутніх.
Офіцер з моніторингу та захисту Давид Кравченко провів з людьми, що отримують допомогу, інформаційний захід в рамках міжнародної кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Давид Кравченко проінформував присутніх про найпоширеніше порушення прав людини у всьому світі, та можливості і способи захистити себе від будь- яких дій, що завдають фізичної, сексуальної, ментальної шкоди чи страждань. Люди отримали інформацію про канали зв’язку з організаціями, які зможуть надати допомогу особам, що потерпають від ГЗН.
«Простий номер телефону може врятувати здоров’я і навіть життя. Не варто боятися, потрібно говорити про свої проблеми, адже у сьогоднішньому суспільстві вже активно працюють установи, що надають допомогу постраждалим від гендерно зумовленого насильства. Потрібно лише знати спосіб, як до них звернутися. І метою сьогоднішнього заходу є донесення до широкого кола людей такої інформації. До слова, телефони гарячої лінії Всесвітньої продовольчої програми ООН та Львівської Аграрної палати, куди можна звернутися за допомогою у випадку ГЗН вказані на інформаційних постерах, що знаходяться безпосередньо у цьому приміщенні і всі відвідувачі мають можливість щоденно бачити цю інформацію, та при потребі скористатися нею. Саме тому ми заохочуємо поширювати важливі контакти, оскільки для когось вони можуть стати необхідними.», - наголосив Давид Кравченко.
#16ДнівПротиНасильства #ВПППротиНасильства #СтопНасильствуЗараз
Джерело. Львівська Аграрна палата