20 лютого, у Львові відбулася зустріч голови Державної податкової служби України Руслана Кравченка та його команди з представниками бізнесу, інститутів громадянського суспільства та платниками податків області.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький також долучився до зустрічі, привітав учасників та підкреслив важливість ефективної комунікації між бізнесом і податковими органами.
«Наше головне завдання — щоб бізнес відчував у податковій службі партнера, а не супротивника», - наголосив у своєму виступі Руслан Кравченко, а також його спіч базувався на пріоритетності відкритості податкової служби та її готовності до конструктивного діалогу з бізнес спільнотою».
«На рівні держави ми вносимо нормативні зміни до роботи комісії з розгляду заяв щодо зупинення податкових накладних та готуємо відповідні рішення для всієї країни. З початку цього року значно зменшилась кількість суб’єктів господарювання, чиї податкові накладні блокуються. Якщо податкові накладні блокуються, обласні управління мають оперативно спілкуватися з бізнесом, пояснювати ситуацію та сприяти розблокуванню. Для цього в кожному управлінні створено та працює консультаційний центр», - зауважив Руслан Кравченко.
Головним форматом зустрічі стала сесія «Питання-відповіді», під час якої підприємці та громадські діячі змогли поспілкуватись з керівництвом Державної податкової служби України та отримати роз’яснення щодо адміністрування податків, цифрових сервісів ДПС та перспектив податкових реформ. Голова Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик також мав можливість озвучити проблемні питання, відповіді на які чекають тисячі сімейних фермерських господарств. Це, насамперед, скасування вимоги щодо здійснення господарської діяльності лише за податковою адресою, зняття обмеження земельної площі до 20 га, та збільшення щонайменше до 50 га. Також Ігор Вуйцик запропонував збільшити поріг доходу з 1 млн. грн. для обов’язкової реєстрації платником ПДВ, до 1167 мінімальних зарплат, а це 9 336 000 грн.. Діюча норма податкового законодавства, що встановлює такі кабальні умови, закріплена у статті 181.1 Податкового кодексу України. Не менш важливим є питання оподаткування міжнародних грантів, що ускладнює розбудову СФГ та створює додатковий фінансовий тиск, адже 23 відсотки грантової суми отримувач гранту має сплатити до бюджету. Податковим кодексом України передбачено звільнення від оподаткування лише бюджетних грантів. У цьому контексті доцільно запровадити поняття «небюджетний грант» і розробити механізм звільнення його від оподаткування. Також керівник ЛАП загострив увагу на надто жорсткому механізмі адміністрування доплат із ЄСВ для сімейних фермерських господарств.
Голова ДПС Руслан Кравченко наголосив, що всі озвучені проблемні питання будуть детально опрацьовані, і зазначив, що відкритий діалог сприяє розвитку економіки та формуванню довіри до податкових органів.
Джерело. Львівська Аграрна палата