На черговому засіданні правління Львівської Аграрної палати було розглянуто звіт про діяльність Громадської організації за 2024 рік, а також заслухано Звіт ревізійної комісії за 2023 рік.
За підсумками обговорень було ухвалено кілька важливих рішень, що стосуються як внутрішньої політики організації, так і взаємодії з державними установами.
Одним із ключових рішень було затвердження положення про кадрову політику, що має на меті створення прозорих механізмів відбору, розвитку та мотивації працівників. Окрім цього, затверджено положення про надання допомоги постраждалим від сексуальної експлуатації та наруги. Це положення побудоване на підході, орієнтованому на жертву, з метою надання ефективної підтримки й захисту постраждалим.
Правління прийняло звернення до Верховної Ради України та Президента з вимогою недопущення руйнування фермерського укладу, пов’язаного із Законопроектом №6013, який може негативно вплинути на малих фермерів.
Окремо звернулися до Міністерства аграрної політики з проханням упорядкувати можливість реєстрації заявок на отримання бюджетної допомоги через ДАР для фермерів, які утримують велику рогату худобу, кіз чи овець та іншу бюджетну допомогу.
Член правління Мар’ян Лозинський, уповноважений від Самбірщини, порушив питання про необхідність призупинення бездумних рубок лісу у регіоні. Він наголосив на важливості збереження природних ресурсів та запропонував впровадити громадський контроль за лісозаготівлею, що було підтримано іншими членами правління.
На засіданні було також висунуто пропозицію про відзначення державною нагородою голови управи Палати Ігоря Вуйцика за його вагомий внесок у розвиток аграрного сектора та підтримку фермерів. Пропозицію підтримали всі члени правління одностайно.
Ці рішення визначають напрямок діяльності Львівської Аграрної Палати на наступний рік і демонструють її прагнення до соціальної відповідальності, підтримки фермерів та збереження природного середовища.
З січня 2025 року палата розпочинає реалізацію проекту з «Захисту біорізноманіття транскордонних територій України та Польщі від інвазійних популяцій борщівника (ZeroHeracleum)» в рамках Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027. Підготовка до підписання Грантової угоди та Партнерських договорів з головним партнером, яким виступає Львівська Аграрна палата тривають.
До впровадження не менш амбіційного проекту буде долучена Палата - це створення АГРО-БІОЦИРКУЛЯРНОГО-ХАБУ: «Центр провадження розумного сільського господарства і циркулярна біоекономіка до сталого розвитку агропродовольчого сектору країн, що розвиваються».
AGRI-BIOCIRCULAR-HUB — це перший у своєму роді центр досконалості в галузі сталого сільського господарства та циркулярної біоекономіки, спрямований на зміцнення науково-дослідних можливостей та інноваційних екосистем 3 країн, що розширюються, включаючи одну екосистему, що розвивається (Польща, Латвія та Україна).
Джерело. Львівська Аграрна палата