У попередніх публікаціях вже повідомлялося про те, що Львівська Аграрна палата надає гуманітарну допомогу в рамках Програми інституційного харчування Всесвітньої продовольчої програми ООН людям, що безоплатно проживають і харчуються у прихистках та соціальних інституціях, які опікуються ВПО і особливо вразливими категоріями населення.
Сьогоднішня розповідь про конкретні установи, що отримують таку допомогу. Зокрема йдеться про Центр соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і внутрішньо переміщених осіб, які проживають у модульному містечку на Сихові. Містечко є одним з найбільших у Львові, в якому одночасно проживає та харчується понад 1000 внутрішньо переміщених осіб. Земельну ділянку, на якій розташоване тимчасове містечко, люб’язно надало Згромадження Отців Салезіян Св. Івана Боско, УГКЦ. Церковна громада взяла містечко під свою опіку та організовує щоденне безоплатне гаряче харчування для його мешканців, тому постачання продуктів в рамках Програми інституційного харчування для них є надзвичайно вагомою допомогою.
Співпраця з Центром соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і внутрішньо переміщених осіб , Згромадженням Отців Салезіян Св. Івана Боско, УГКЦ та Львівською Аграрною палатою відбувається в рамках меморандуму, згідно якого надається допомога релігійному управлінню монастирів Селезіанського згромадження Східного обряду в Україні УГКЦ, на балансі якого перебувають належні складські приміщення та мобільна кухня де мешканці містечка безкоштовно харчуються.
Сподіваємося що така співпраця значно покращить якість харчування мешканців модульного містечка, населення якого складають переважно матері з дітьми, люди похилого віку, особи з інвалідністю, що пережили страхіття евакуації з місць активних бойових дій, втратили все своє майно та змушені адаптовуватися до життя в нових умовах.
Поряд з цим Аграрна палата у партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН співпрацює з невеликими організаціями, які опікуються 25 — 30 особами. Для прикладу це — ГО «Майстерня Мрії», яка допомагає людям із ментальними порушеннями соціалізуватись до реалії буденного життя. «Майстерня мрії» розвиває їх таланти, привчає до праці. На заняттях люди знаходиться в колі друзів і ровесників та мають можливість спілкування. Мешканці «Майстерні Мрій» розвивають побутові навички, займаються творчістю, відвідують екскурсії та безкоштовно харчуються.
Незважаючи на невелику кількість підопічних, ГО «Майстерня Мрії» відчуває постійну потребу і засобах та коштах на утримання цих людей, тому гуманітарна допомога за Програмою інституційного харчування для них є дуже вагомою та вкрай необхідною. Відтак при впровадженні Програми інституційного харчування Львівська Аграрна палата приділятиме особливу увагу саме невеликим інституціям, які найбільше потребують такої допомоги.
Джерело. Львівська Аграрна палата